Gündem

İtalya'dan koronavirüse karşı yeni önlem: "Bu kararı almak zorundaydık"

Koronavirüs salgının vaka sayılarının düşüşe geçmesine rağmen, İtalya, yeni önlemler almaya devam ediyor. İtalya’nın Lombardiya bölgesinde 14 günlük karantina süresi 28 güne çıkartıldı. Başka çarenin olmadığını ifade eden yetkililer, bu kararın alınması gerektiğin ifade etti.

KARANTİNA SÜRE 28 GÜNE ÇIKARTILDI

Roma’da bulunan Dr. Mehtap Pasin, virüse karşı ağır darbe alan İtalya’da karantina süresinin 14’ten 28 güne çıkartıldığını ifade etti. Koronavirüs vaka sayılarının İtalya’da düşüşe geçmesine rağmen birçok kuralın katılaştığı da gelen bilgiler arasında. İtalya’nın Lombardiya’da bölgesi, en fazla ölümün gerçekleştiği yer olarak ifade edildi.

İtalya'dan koronavirüse karşı yeni önlem: "Bu kararı almak zorundaydık"

HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 21 BİNİ GEÇTİ

Koronavirüs salgını kapsamında, İtalya’da vaka ve ölüm sayılarında hareketlilik devam ediyor. Açıklanan verilere göre son 24 saat içerisindeki rakamlar 10 Mart tarihinden itibaren elde edilen en düşük rakamlar olarak kaydedildi. Bölgedeki vaka artışının yavaşlamasına rağmen, alınan tedbirler hala devam ediyor. İtalya’daki vaka sayısı son 24 saatte 602 kişi artarak, 21 bin 67’ye ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir