Dünya

Konsey'den flaş açıklama: Ramazan ayında da ibadete açılmayacak!

Koronavirüs salgını, tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Salgına ilişkin her ülke, farklı önlemler almaya devam ediyor. Ramazan’ın önümüzdeki günlerde başlıyor olması, gözleri Mescid-i Aksa’ya çevirdi. Ancak Kudüs İslami Vakıflar Konseyi’nden gelen açıklamaya göre, Ramazan ayında da salgın sebebiyle Mescid-i Aksa, ibadete açılmayacak.

YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Konuyla ilgili yazılı açıklama Ürdün Vakıflar, İslami İşler ve Mukaddesat Bakanlığı’na bağlı Konsey’den geldi. Yapılan açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

Konsey, koronavirüs (Kovid-19) salgını durumunu göz önüne alarak, mübarek Mescid-i Aksa’nın ramazan ayında da ibadete açılmamasına karar vermiştir”

Konsey'den flaş açıklama: Ramazan ayında da ibadete açılmayacak!

22 MART’TA KAPATILMIŞTIR

Mescid-i Aksa, koronavirüs salgını sebebiyle 22 Mart tarihinde ibadete kapatılmıştı. Ancak yapılan açıklama, Mescid-i Aksa’nın Ramazan ayında da açılmayacağını ortaya koydu. Harem-i Şerif, ilk defa bir Ramazan ayında kapalı olacak.

KORONAVİRÜS TESPİT EDİLDİ

Filistin makamlarından gelen açıklamaya göre, şu ana kadar en az 81 kişide koronavirüs tespit edildi. Salgının ilerlememesi adına Mescid-i Aksa, ramazan ayında ibadete açılmayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir