Gündem

Koronavirüs ne zaman bitecek? sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan cevap verdi

Corona virüsü ile mücadele hız kesmeden devam etmesine rağmen bir türlü sona erdirilemedi.

Koronavirüs ne zaman bitecek? sorusu da herkes tarafından merak edilen soruların başında yer aldı. Koronavirüs ne zaman bitecek? sorusuna Sabah gazetesi yazarı Şebnem Bursalı, bugünkü köşe yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cevap verdiğini açıkladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI

Bursalı köşe yazısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Son sözü; hepimize bir müjde gibi aslında.” diyerek “Ramazan Bayramı’nda bütün milletçe çifte bayram yapacağımızı umut ediyoruz inşallah.” dediğini aktardı.

Bursalı’nın yazısının ilgili kısmı:

Erdoğan’a salgınla ilgili mücadelenin nasıl gittiğini de sordum. En başından bu yana son derece titizlikle ve profesyonelce yürütülen önlem ve alınan kararların sonuç vermeye başladığını söyledi. Tedbirlerin yanı sıra, sokağa çıkma kısıtlamasının da bu olumlu sonuçta önemli katkı yaptığını ve vatandaşların evde kalmasından duyduğu memnuniyeti de belirtti. Sancaktepe ve Atatürk Havalimanı’nda yapımı devam eden 2 bin 500 yatak kapasiteli sahra hastanelerini de hatırlattı ve bunun yanı sıra Türkiye genelinde yatak kapasitesi ile ilgili hiçbir sıkıntımız olmadığını söyledi.

Maske, tulum ve eldiven ile her tür tıbbi gereç ile ilgili dünya ülkeleri ile mukayese bile edilmeyecek bir üstünlüğümüz olduğunu da hatırlatan Erdoğan; bu hafta ve önümüzdeki hafta uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte salgında çok önemli bir eşiğin aşılacağının beklendiğini de söyledi.

KORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTECEK?

Geçmişte olduğu gibi korona salgını sürecindeki yönetim başarısını da hatırlatıp Erdoğan’a; bu olumlu gelişmeler ışığında salgının ne zaman tam olarak biteceğinin beklendiğini sordum. Tamamen bilimsel ve uzmanların yaptıkları değerlendirmelere bakarak, matematiksel bir olay olmasa da algoritmaların olumlu yöne evrildiğini ve belli bir zaman içinde netice alacak duruma gelineceği yönünde umutları işaret etti. Erdoğan’ın son sözü; hepimize bir müjde gibi aslında. “Ramazan Bayramı’nda bütün milletçe çifte bayram yapacağımızı umut ediyoruz inşallah.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir