Dünya

DSÖ'den flaş koronavirüs açıklaması: Virüsün nereden bulaştığı belli oldu!

Tüm dünya koronavirüs salgınıyla mücadele içerisinde. Salgına ilişkin her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak DSÖ Sözcüsü Fadela Chaib, Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi’nde gerçekleştirilen basın konferansı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu.

EMİN OLDUĞUMUZ TEK ŞEY

Virüsün laboratuardan üretildiği konusundaki iddialar hakkında, “Virüsün kökenine ilişkin pek çok bilim insanı çalışmalar yürütüyor. Henüz kaynağını veya kökenini bilmiyoruz. Emin olduğumuz tek bir şey var o da virüsün bir hayvandan kaynaklanmış olması. Bir laboratuarda manipüle edilmedi” ifadesini kullandı.

DSÖ'den flaş koronavirüs açıklaması: Virüsün nereden bulaştığı belli oldu!

“DSÖ BİLİMSEL KANITLARA DAYANAN BİR ORGANİZASYON”

Gazetecilerin konuyla ilgili sorularına ısrarla devam etmesi üzerine DSÖ Sözcüsü, “DSÖ bilimsel kanıtlara dayanan bir organizasyon. Mevcut tüm deliller, virüsün bir hayvandan kaynaklandığını ve virüsün bir laboratuar veya başka bir yerde manipüle edilmediğini ya da üretilmediğini ortaya koyuyor” açıklamasını yaptı.

BU HİKÂYEYLE İLGİLİ DAHA FAZLA ŞEY DUYUYORUZ

Konuyla ilgili benzer sorular ABD Başkanı Donald Trump’a soruldu. Trump, iddialar hakkında tam bir net ifade belirtmezken, “Bu hikâyeyle ilgili gittikçe daha fazla şey duyuyoruz. Göreceğiz. Meydana gelen bu korkunç durumla ilgili çok kapsamlı inceleme yapıyoruz” açıklamasını yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir