Gündem

Bakan Koca'dan umutlandıran açıklama: Salgın kontrol altında!

Bakan Koca, bugün Bilim Kurulu ile video konferans aracılığı ile bir toplantı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Salgının kontrol altına alındığını ifade ederek, 22 Nisan güncel koronavirüs verileri hakkında da bilgi verdi.

VERİLER BİZE SALGININ KONTROL ALTINDA OLDUĞUNU GÖSTERİYOR

Bakan Koca, açıklamasında elde edilen verilerin salgının kontrol altına aldığını ifade ederek, “Bugün, hastalığın bazı aşamaları konusunda önemli bilgiler vereceğim. Ölüm oranları ile ilgili bazı karşılaştırmalar yapacağım. Koronavirüsle mücadelemizde her yeni gün daha iyiyiz, daha ilerideyiz. Veriler bize, salgının kontrolümüz altında olduğunu gösteriyor. Yeni hasta sayımız azalıyor. Hiçbir iyimser cümle ve umut sizi rehavete sürüklemesin” açıklamasını yaptı.

Bakan Koca'dan umutlandıran açıklama: Salgın kontrol altında!

HER 3 YATAKTAN 2 TANESİ BOŞ

Türkiye’de koronavirüs vakalarıyla ilgili iyi gelişmelerin olduğunun altını çizen bakan, ülkemizde her 3 yataktan 2 tanesini boş olduğunu söyleyerek, Avrupa ülkeleriyle kıyaslama yaptı. Koca açıklamasında, “Avrupa ile Türkiye’deki yatak doluluk oranını karşılaştırınca ilginç bir tablo çıkmaktadır. Türkiye’de her 3 yataktan 2 tanesi boştur. Avrupa’da tüm yatakların dolu olduğu ortamda aradaki fark görünmektedir” ifadesini kullandı.

NORMAL HAYATA DÖNÜŞ

“Normal hayata ne zaman dönülebilir?” sorularına cevap veren bakan, normal hayta dönüşün, kurallara uyulmasına bağlı olduğunu ifade ederek, açıklamasında şunları kaydetti:

Bayram ve sonrasında kademeli olarak normalleşme sürecine geçmemiz, ilan edilen tedbirleri uygulamamıza bağlıdır. Hayatını kaybedenlerin yüzde 8’i, 60 yaşından küçük, hiçbir hastalığı olmayan kişilerdir. Kimse, ‘Bu hastalık bana bir şey yapmaz’ dememelidir. Türkiye’de hastalığın seyri öngördüğümüz şekilde devam ediyor. Kurallara uyduğumuz takdirde normallaşme takviminde sarkma olmayacaktır”

Bakan Koca'dan umutlandıran açıklama: Salgın kontrol altında!

İYİLEŞEN HASTA SAYISI 16 BİNİ GEÇTİ

22 Nisan gülük koronavirüs verileri hakkında da bilgi veren Bakan Koca, toplam da 16.447 kişinin iyileştiğini müjdeledi. Son 24 saat içerisinde hayatını kaybeden vatandaşların sayısı 117 artarak, toplam da 2.376 oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir