Dünya

Dünya Kuzey Kore liderinden haber alamıyor! Rusya'dan Kim Jong-Un'un sağlık durumuyla ilgili açıklama!

İki yetkilinin Newsweek’e yapmış olduğu açıklamaya göre Kim Jong Un, sağlık durumunun tehlikede olduğuna dair hiçbir raporunun bulunmadığı ifade edildi. İstihbarat yetkilisi konuyla ilgili, “Kuzey Kore, ülkelerden bilgi akışını sıkı bir şekilde gizlemesiyle bilinir, bu da hükümet tarafından resmi olarak açıklanmayan bilgileri doğrulamayı zorlaştırır. Kuzey Kore’den gelen eksik bilgilerden dolayı Kim Jong Un’un durumunu tam olarak anlatmak zor” ifadesini kullandı.

İYİ OLMASINI DİLİYORUM

Geçtiğimiz günlerde, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un kritik bir kalp ameliyatı geçirdiğini ve durumunun tehlikeli olduğu iddia edilmişti. Bu yönde çıkan iddialar ve haberler ABD, Rusya, Güney Kore, Çin ve Japonya’da büyük yankı uyandırmıştı. ABD Başkanı Donald Trump, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada şu ifadeyi kaydetti:

“İyi olmasını diliyorum, aramızda iyi bir ilişki var. Haberlerdeki gibi bir durum varsa, bu çok ciddi bir üzücü durum”

Dünya Kuzey Kore liderinden haber alamıyor! Rusya'dan Kim Jong-Un'un sağlık durumuyla ilgili açıklama!

RUSYA AÇIKLAMA BEKLİYOR

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, konuyla ilgili Kuzey Kore’den resmi açıklama beklediğini ifade etti. Konuyla ilgili ellerinde delil olmadığını ifade eden Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang da konuyu yakından takip ettiklerini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir