Genel

2015-YDUS Sınav Sonuçları Açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi internet sitesinden yapılan duyuruyla 2015-YDUS sonuçları açıklandı. Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 13 Aralık 2015 tarihinde yapılmıştı. Daha önce sınav sorularında hata olduğuna dair dava açılmış ve davanın görülmesini bekleyen ÖSYM sorularda hata olmadığının tespiti sonrasında sınav iptaline gerek olmadığına karar verdi. ve İç Hastalıkları Testinde yer alan 1., 43., 44., 71., ve 74. sorularında herhangi bir sorun olmadığı için sınav sonuçlarının açıklanmasına karar verdi. Sınav sonuçlarını Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz. 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Genel Cerrahi ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Testlerinde yer alan bazı sorular içinde daha önce dava açılmıştı ve idari yargı kararının henüz verilmediği gerekçesiyle yargı kararından sonra sınav sonuçlarının açıklanacağı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bildirildi.

2015- Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı sonuçlarını nasıl öğrenebilirim?

​2015- Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı  sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden (sonuc.osym.gov.tr) T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

2015- Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2015- YDUS) Sınav Sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

Sınav sonuçlarından ve kamu haberlerinden anında haberdar olmak için android uygulmamızı cihazınıza indirebilirsiniz.

Kamupersoneli.net

Bir Yorum