Ekonomi

O Bankada Hesabı Olanlara Önemli Uyarı: Son Tarih 15 Haziran

Halkbankası tarafından çok önemli bir duyuru yayımlandı. Duyuruda zaman aşımına uğrayan mevduat, emanet ve alacaklara ilişkin bilgilendirme yapıldı. 

Söz konusu duyuruda zaman aşımına uğrayan mevduat ve emanet hesaplar listesinde bilgileri yer alan müşterilerin banka şubelerine başvurmaları gerektiği ifade edildi. 

Ayrıca Halkbank tarafından yapılan açıklamada şubelere başvuru yapmak için son tarihin 15 Haziran olduğu ifade edildi. 

BANKADAN YAPILAN DUYURU

Konu ile ilgili olarak Halkbank tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre, bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden itibaren 10 yıl içinde aranmayanlar zaman aşımına tabidir. 

Zaman aşımına uğrayan mevduat, emanet ve alacakların listesi, bankamız internet sitesinde dört ay süreyle ilan edildi.  Listede bulunan mudilerimizin en geç 15 Haziran 2020 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu şubeye geçerli kimlik belgeleri ile başvurmaları gerekmektedir. 15 Haziran 2020 tarihine kadar işlem yapılmaması halinde yasa gereği zaman aşımına uğrayan mevduat, emanet ve alacaklar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecektir. Müşterilerimize duyurulur”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir