Dünya

NASA'dan koronavirüse karşı dev buluş! 37 günde tedavi edecek!

Koronavirüs salgınına ilişkin gelen son dakika bilgileri yakından takip ediliyor. Salgına ilişkin aşı ve ilaç çalışmaları devam ederken, NASA’dan sevindirici haber geldi. Hazırlanan “VİTAL” isimli cihazın en kısa süre içerisinde piyasaya sürüleceği öğrenildi.

NASA’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Konuyla ilgili NASA’dan açıklama geldi. Hazırlanan Vital isimli cihazın piyasaya sürülebilmesi için resmi onay bekledikleri ifade edilirken, NASA mühendislerinden olan Michael Watkins, konuyla ilgili şöyle bir değerlendirmede bulundu:

“Tıbbi cihaz üretiminde değil, uzay aracı üretiminde uzmanız ama bunun yanında mükemmel mühendislik, titiz testler ve hızlı prototipleme de uzmanlık alanlarımızdan bazıları”

NASA'dan koronavirüse karşı dev buluş! 37 günde tedavi edecek!

KORONAVİRÜSE KARŞI DEV BULUŞ

Hazırlanan Vital isimli cihazın 37 gün içerisinde koronavirüs hastalarını tedavi edeceği belirtildi. Geçiştirilen cihazın piyasa sürülebilmesi için Amerika Birleşik Devleti Gıda ve İlaç İdaresi’nden onay alınması gerekiyor. Cihazın geçtiğimiz Salı günü denemelerden geçtiği ifade edildi.

ÖLÜMLERİN SAYISI 200 BİNİ GEÇTİ

Tüm dünyayı alt üst eden koronavirüs salgınına ilişkin her gün yeni veriler gelmeye devam ediyor. Salgın sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı dünya genelinde 200 bini aşarken, enfekte olanların sayısı 3 milyona yaklaştı. Salgına ilişkin en çok can kaybı 52 bin 838 ile ABD’de yaşandı. ABD’yi İtalya 26 bin 384 ve İtalya 22 bin 902 ile takip ediyor.

NASA'dan koronavirüse karşı dev buluş! 37 günde tedavi edecek!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir