Gündem

TOKİ 100 Bin Konut İçin Kura Çekilişleri Yarın Yeniden Başlıyor!

Türkiye’de dar gelirli aileler için ‘100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi’ hazırlandı. Çok sayıda insanın başvuru yaptığı projede, ev almaya hak kazananları belirlemek için yapılan kura çekilişleri corona virüsü tedbirleri nedeniyle ertelendi. Ancak virüs vaka sayısının azalması ve salgının kontrol altına alınması ile birlikte çekilişlerin 28 Nisan tarihinde yeniden yapılmasına karar verildi. TOKİ resmi sitesinden yapılan açıklamalarda, bankaların kurada hak sahibi olamayan vatandaşların şubeye gitmeden başvuru bedellerini alabilmelerine olanak sağlayan çalışmalarını tamamladıklarını duyurdu.

Çekilişler canlı yayınla izlenebilecek

Corona virüsü tedbirleri kapsamında çekilişler, vatandaşların katılımına kapalı olarak, noter huzurunda gerçekleştirilecek. Ancak vatandaşlar, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) sosyal medya hesaplarından (Twitter, Facebook, YouTube) canlı yayın ile çekişleri izleyebilecekler.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kura çekilişleri ile ilgili yaptığı açıklamada, “28-30 Nisan ‘TOKİ hak sahipliği belirleme kuraları’ Manisa, Denizli, Nevşehir, Yozgat, Isparta ve Konya illerini kapsıyor” ifadeleri kullanıldı.

Kura çekilişleri ile ilgili sonuçlara e-Devlet Kapısı’ndan ulaşılabilecek.