Gündem

Koronavirüs salgınında sevindiren gelişme! O ilimizde yoğun bakımda korona hastası kalmadı!

Elazığ’da koronavirüs sebebiyle hastaneye yatırılan ve tedavi gören 47 kişinin taburcu edildiği öğrenildi. Aynı zamanda ilde koronavirüs sebebiyle yoğun bakımda yatan hasta kalmadığı da ifade edildi. Elazığ’da salgın sebebiyle 4 kişi hayatını kaybetti.

ŞEHRE GELENLERE 14 GÜN KARANTİNA ŞARTI GETİRİLDİ

Konuyla ilgili Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın başkanlığında düzenlenen toplantıda Elazığ’a gelen herkesin ilk 14 gün boyunca karantinaya alınması gerektiği kuralı getirilirken, pek çok nokta da kapatıldı. Büyükşehir olmamasına rağmen, hafta sonları gönüllü olarak uygulanan sokağa çıkma yasağı Elazığ’da güzel haberlerin oluşmasına sebep oldu. Covid-19 testinin pozitif çıktığı her apartman karantinaya alınmış, salgının il içerisinde yayılması önlenmişti.

Koronavirüs salgınında sevindiren gelişme! O ilimizde yoğun bakımda korona hastası kalmadı!

YOĞUN BAKIMDA HASTA KALMADI

Alınan bu önlemler kapsamında Elazığ’da sadece 61 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Testi pozitif çıkanlar Fethi Sekin Şehir Hastanesi ve Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Tedavi altına alınan vatandaşların 47’si taburcu olurken, 4 kişi yaşamını yitirdi. 10 kişinin sağlık durumunun iyi olduğu ifade edilirken, bugün itibariyle yoğun bakımda hata kalmadığı öğrenildi.

Koronavirüs salgınında sevindiren gelişme! O ilimizde yoğun bakımda korona hastası kalmadı!

TEDBİRLERE DEVAM

Vali Kaldırım’ın başkanlığında düzenlenen toplantıda, alınan tedbirlerin bir süre daha devam edilmesi konusunda önemli kararlar alındı. Vatandaşlara, ihtiyaçları olmadığı sürece dışarıya çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunurken, Ramazan’da yakınların birbirlerine iftara gitmemesi istendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir