Gündem

Kılıçdaroğlu, Erdoğan 20 bin öğretmen atanmasıyla ilgili kararnameyi niye çıkarmıyor diye sordu!

Geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin öğretmen ataması yapmıştı. Lakin 20 bin öğretmenin atamasına ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir kararname çıkmadığı için, ortaya ‘’atanmış öğretmen ama işsiz’’ gibi argüman çıktı. Göreve başlayamayan 20 bin öğretmen, kararname çıkmadığı içinde ne sigorta güvenceleri nede kendi geçimlerini sağlayacak bir maaşları var.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 20 bin işsiz öğretmenin sesi olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 20 bin öğretmen atanmasıyla ilgili kararnameyi neden çıkarmadığını soran Kılıçdaroğlu, konu ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı;

‘’Erdoğan 20 bin kişinin (öğretmen) atanmasıyla ilgili kararnameyi çıkarmıyor. Niye? Çünkü bunlar aylık almasın diye. Okullar kapalı, şimdi kararnamesini çıkarırsa bunlar aylık alacak. Ama bunlar işsiz, ataması çıktı diye dolayısıyla işinden ayrılmış kişiler bunlar. Olay insan merkezli düşünülmüyor. Her şey rant merkezli olduğu için insan, öğretmen rahatlıkla feda edilebiliyor.” Dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir