Gündem

Nusaybin’de bir polis sokağa çıkan çocukları korkutmak için havaya ateş açıp kovaladı!

Nusaybin’de bir polis adeta dehşet saçtı. Türkiye’de bulunan diğer polisler çocuklara şefkat ellerini uzatırken Nusaybin’de görev yapan bir sivil polis, sokakta oynayan çocukları korkutmak için havaya ateş açtı.

Nusaybin’de TOKİ Konutlarında polisin küçük çocukları kovaladığı ve havaya ateş açtığı görüntüler ortaya çıktı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülere göre, TOKİ Konutlarında bir grup çocuğu kovalayan polis havaya ateş açıyor.

Bu sırada çocukların bir bölümü kaçarken, sarı tişörtlü ve 6 – 7 yaşlarında olduğu tahmin edilen bir çocuğu yakalıyor. Polisin küçük çocuğu zırhlı aracın yanına kadar götürdüğü kameralara yansıyor.

Sosyal medyada yayımlanan görüntüler kısa sürede gündem oldu.

Nusaybin Kaymakamlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada,

“24 Nisan 2020 Pazar günü ilimizde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanması sırasında, Nusaybin ilçemiz Fırat Mahallesinde devriye görevi ifa eden ekibimize bir grup tarafından taş atılmıştır. Ekip aracından inen görevli polis memuru taş atan grubu dağıtmak saikiyle havaya 1 el ateş ederek kalabalığı dağıtmak istemiş ancak uygun olmayan ve tasvip edilemeyecek bir şekilde çocukların bulunduğu ortamda havaya ateş açmıştır. Hukuka uygun olmayan bu tutum ve davranışları ile hiyerarşik üstlerine bu konudan bilgi verilmemesi nedenlerine bağlı olarak; söz konusu Polis memuru hakkında görevden el çektirme tedbiri uygulanarak soruşturma başlatılmış ve soruşturmaya devam edilmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir