Gündem

Son Dakika! O polis hakkında soruşturma başlatıldı!

Nusaybin’de 24 Nisan 2020 Pazar günü Fırat Mahallesinde devriye görevi yapan bir polis, sokakta oyun oynayan çocukları görünce, aracından inerek havaya ateş açtı. Havaya bir el ateş eden sivil polis çocukları kovalamaya başladı.

Çocukların arkasından ‘’kaçmayın lan’’ diye bağırarak koşan polis, 6-7 yaşlarında bir çocuğu yakalayarak polis aracına götürdü. Polis aracının orada tokat attığı da iddia edilen o polisin video görüntüleri ortaya çıkınca, Nusaybin Kaymakamlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Polisin çocuklara karşı havaya ateş açması ve çocuklara tutumu konusunda o polis hakkında soruşturma başlatıldığını duyuran kaymakamlık şu açıklamalarda bulundu;

O POLİS HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

“24 Nisan 2020 Pazar günü ilimizde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanması sırasında, Nusaybin ilçemiz Fırat Mahallesinde devriye görevi ifa eden ekibimize bir grup tarafından taş atılmıştır. Ekip aracından inen görevli polis memuru taş atan grubu dağıtmak saikiyle havaya 1 el ateş ederek kalabalığı dağıtmak istemiş ancak uygun olmayan ve tasvip edilemeyecek bir şekilde çocukların bulunduğu ortamda havaya ateş açmıştır. Hukuka uygun olmayan bu tutum ve davranışları ile hiyerarşik üstlerine bu konudan bilgi verilmemesi nedenlerine bağlı olarak; söz konusu Polis memuru hakkında görevden el çektirme tedbiri uygulanarak soruşturma başlatılmış ve soruşturmaya devam edilmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir