İşkur İş İlanları

İŞKUR yeni kamu iş ilanları yayınladı! 21 bin personel alımı yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kendi resmi internet sayfası olan iskur.gov.tr adresi üzerinden yeni kamu iş ilanları yayınlandı. İŞKUR’un memur alım ilanları, kurum dışı kamu işçi alım ilanları kategorilerinde ve farklı tarihlerde yayınlanan Resmi Gazetelerde yayınlanan kamu iş ilanlarına göre, devlet kurumlarında daimi olarak istihdam edilmek üzere memur-işçi statülerinden yaklaşık 21 bin personel alımı yapılacak.

İŞKUR üzerinden personel alımı yapan birçok belediye adaylardan KPSS şartı istemezken, özellikle Bakanlıklar yayınlamış oldukları ilanlarda KPSS taban puan şartı belirmektedir. Aşağıda, personel alımı yapan belediyelerin, bakanlıkların ve diğer kamu kuruluşlarının, İŞKUR ve İlan.gov.tr üzerinden yayınladıkları güncel ilan listesi bulunmaktadır. Hangi kamu kurumlarının personel alımı yaptığına dair aşağıda listelenen ilanlara göz atabilir ve size uygun olduğunuzu düşündüğünüz ilanların tüm ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz. Bunun için, ilan başlıklarının üzerini tıklamanız yeterlidir.

HANGİ MESLEKLERDEN PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı, 19 bin 910 öğretmen alımı ile en fazla personel alan kurumlar arasında başı çekiyor. Daha sonra Tarım ve Orman Bakanlığı, farklı öğrenim düzeylerinden memur-işçi alımı yaparak ikinci en fazla personel alımı yapan kurumlar arasında geliyor. Bakanlıklara ve belediyelere hangi meslek guruplarından, hangi öğrenim şartlarından personel alımı yapıldığına dair bilgiler, aşağıda belirtilen her bir ilanda ayrı ayrı anlatılmıştır. Kurumlara ve mesleklere göre değişmekle birlikte en az ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim şartlarından personel alınacaktır. 

HANGİ KURUMLAR PERSON ALIMI YAPIYOR?

Aşağıda personel alımı yapan kamu kurumlarının güncel iş ilanları listelenmiştir. Bu belirtilen listedeki ilanların detaylarına ulaşmak için, ilan başlıklarının üzerini tıklamanız yeterlidir. Ayrıca, Türkiye genelinde personel alımı yapan tüm il-ilçe belediyelerin iş ilanlarını görüntülemeniz içinde, liste altında link verilmiştir. Bu linke tıklayarak, memur-işçi alımı yapan belediyelerin güncel iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

1 – SELÇUKLU BELEDİYESİ

Selçuklu Belediyesi KPSS 70 puan şartı ile 25 zabıta alımı yapılacak! Zabıta alımı başvuruları başlamış olup 19 Mayıs 2020’de sona ermektedir. Peki, Selçuklu Belediyesi zabıta alımı başvuru şartları nelerdir? İşte ayrıntılar…

İŞKUR yeni kamu iş ilanları yayınladı! 21 bin personel alımı yapılacak!

2 – ERZURUM ŞENKAYA BELEDİYESİ

Erzurum Şenkaya Belediye Başkanlığı’na KPSS 50 ile devlet memuru alınacak. Belediyeye alınacak devlet memuru alımına ilişkin başvuru şartları belli olmuş olup, başvurular 18 – 22 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Yayımlanan ilanda “Muhasebeci”, “Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni” ve “Bilgisayar İşletmeni” kadrolarına KPSS 50 puanıyla ilgili alım yapılacağı ifade edildi.

3 – BEYKOZ BELEDİYESİ

Beykoz Belediyesi, 1 – 10 Haziran tarihleri arasında zabıta memur alımı yapacak. İŞKUR üzerinden yayımlanan zabıta memuru alımına ilişkin başvuru şartları belli oldu. Toplam da 50 zabıta memuru 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi tutularak Beykoz Belediyesi’ne alınacak. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanın detayları aşağıda mevcut..

4 – TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI

Tarım ve Orman Bakanlığı, bünyesine sözleşmeli Bilişim Personeli alacağını duyurdu. Yapılacak olan alıma ilişkin adaylardan bir takım şartlar aranmaktadır. KPSS3 puanı olan adayların başvuruda bulanabileceği alım, 7 Mayıs tarihinde başlamış olup 22 Mayıs tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını elektronik ortam üzerinden yapabilecek. Tarım ve Orman bakanlığı personel alımına ilişkin detaylar haberimizde mevcut..

İŞKUR yeni kamu iş ilanları yayınladı! 21 bin personel alımı yapılacak!

5 – KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

Kültür ve Turizm Bakanlığı, personel alımı yapacak. Ankara’da, Genel İdari Hizmetler Sınıfında boş olan kadrolara yapılacak alıma ilişkin başvurular 15 Mayıs tarihinde sona erecek. KPSS3 sınavından en az 70 alan adaylar başvuruda bulunabilecek.

6 – DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, asistan ve stajyer hava trafik kontrolü personel alımı yapacak. DHMİ’nin personel alımına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Personel alımına ilişkin alımlar KPSS3 puan türünden en az 70 şeklinde ifade edildi.

İŞKUR yeni kamu iş ilanları yayınladı! 21 bin personel alımı yapılacak!

7 – İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ

İstinye Üniversitesi 8 Mayıs – 22 Mayıs tarihileri arasında personel alımı yapacağını duyurdu. Personel alım ilanına göre 34 personel alımı öğretim üyesi kadrosu için gerçekleşecek. Yapılacak alım Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları, Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim dalı gibi pek çok farklı branşlar için gerçekleşecek.

8 – TÜRKSAT A.Ş.

İş arayanlar için Türksat A.Ş. tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvurular bugün sona eriyor. Türksat A.Ş. tarafından yayımlanan teknik personel alım ilanında adaylarda aranan başvuru şartları ve başvuru tarihi de aktarıldı. Türksat A.Ş. personel alım ilanı detayları haberimizde…

9 – OSMANGAZİ BELEDİYESİ

İŞKUR Osmangazi Belediyesi’ne personel alımı yapılacağını dair yeni bir ilan yayımladı. 11 Mayıs’ta başlayacak olan başvurular, 15 Mayıs tarihinde sona erecek. Başvuran adaylarda KPSS şartı aranmayacak. Osmangazi Belediyesi’ne yapılacak olan daimi personel alımına ilişkin başvuru detayları haberimizde mevcut..

10 – ESPARK

ESPARK Eskişehir Park Bahçe Peyzaj Temizlik A.Ş.’ye İŞKUR üzerinden personel alımı yapılacağı duyurdu. Kurum Dışı Kamu İşçi üzerinden yapılacak olan ilanlara ilişkin, başvuru detayları haberimizde mevcut. Belediyeye beden işçisi pozisyonunda görev almak isteyen adayların bir takım şartları taşıması gerekiyor.

11 – ISPARTA İL ÖZEL İDARESİ

İŞKUR üzerinden Isparta İl Özel İdaresi’ne personel alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuruda bulunmak isteyen adayların bir takım şartları taşıması gerekiyor. Başvuruda bulunmak isteyen adaylarda KPSS şartı aranmazken, en az ilköğretim mezunu kişilerin ilana başvurabileceği belirtildi. İl Özel İdaresi personel alımına ilişkin tüm detaylar haberimizde mevcut..

12 – ATAKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Ataköy Belediye Başkanlığı İŞKUR üzerinden personel alım ilanına yayımladı. Buna göre Ataköy Belediye Başkanlığı bünyesinde personel alımı yapılacak. Personel alımına ilişkin tüm detaylar ve başvuru linkleri haberimizde..

13 – VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 08-22 Mayıs 2020 tarihleri arasında 58 Sözleşmeli Personel alıyor! Personel alımı kadro dağılımına göre Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, hemşire, ebe, fizyoterapist ve farklı branşlardan sağlık teknikeri alımı yapacak olup, başvuru detayları bu haber içeriğinde verilmiştir.

İŞKUR yeni kamu iş ilanları yayınladı! 21 bin personel alımı yapılacak!

14 – CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANLIĞI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlan göre Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına, personel alımı yapılacak. Personel alımı başvuruları 8 Mayıs 2020 tarihinden itibaren 15 gün içinde 22 Mayıs 2020 tarihi mesai saati bitimine kadar devam edecektir. Başvuru şartları ve diğer detaylar haber içeriğinde ayrıntılı olarak verilmiştir.

15 – TÜBİTAK

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK ) tarafından Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan personel alım ilanında TUBİTAK bünyesinde görevlendirilecek adaylar için başvuru şartları da aktarıldı.

16 – FIRAT ÜNİVERSİTESİ

Fırat Üniversitesi sözleşmeli olarak 50 sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. 02 Mayıs 2020 tarihli olarak yayınlanan ilana göre Fırat Üniversitesi, kendisine bağlı olan hastaneye farklı branşlardan personel alımı yapacak.

17 – MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Milli Eğitim Bakanlığı 19 bin 910 Sözleşmeli Öğretmen alımı yapacağını duyurdu. MEB öğretmen alımı başvuruları başlamış olup son başvuru 12 Haziran 2020’dir. Peki, sözleşmeli öğretmen alımı başvuru şartları nelerdir? Başvurular nereye nasıl yapılacak? 

İŞKUR yeni kamu iş ilanları yayınladı! 21 bin personel alımı yapılacak!

18 – NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslarda yer alan ek 2’nci maddenin (b) fıkrasına göre aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli 87 personel alınacaktır.İŞKUR belediye iş ilanlarını görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir