Gündem

Son dakika İçişleri Bakanlığı duyurdu! 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma saatleri değişti!

Konuya ilişkin son dakika bilgisi geldi. İçişleri Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklamaya göre hava sıcaklığı sebebiyle 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma saati değişti. 65 yaş üstü vatandaşlar buna göre 17 Mayıs 12.00 – 18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekler.

SOKAĞA ÇIKMA SAATLERİ DEĞİŞTİ

İçişleri Bakanlığı bu hafta sokağa çıkacak olan 65 yaş üstü vatandaşlar için hava alma izninin saatini değiştirdi. Meteorolojik verilere göre 17 Mayıs Pazar günü uygulanacak olan iznin 12.00 – 18.00 saatleri arasında olacağını belirtti.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

İçişleri Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“Meteorolojik verilere göre 17 Mayıs pazar günü hava sıcaklıklarının yüksek seyredeceğinin değerlendirilmesi üzerine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkma saatleri değişti. Yapılan değişiklikle bu kapsamdakiler pazar günü 12:00- 18:00 saatlerinde sokağa çıkabilecek.65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ve ihtiyaç duyulan hallerde refakatçileri ile birlikte 17 Mayıs 2020 Pazar günü 11:00-15:00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacakları açıklanmıştı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile önümüzdeki günlerin meteorolojik verilerinde hava sıcaklarının yüksek seyredeceğinin değerlendirilmesi üzerine 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların 12:00-18:00 saatlerinde sokağa çıkmalarına karar verilmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir