Dünya

Gündeme bomba gibi düştü! Koronavirüsün neden yayıldığı ortaya çıktı! Çinli doktor itiraf etti!

Koronavirüs salgınında mücadelenin Çin’deki yüzü ve Çin hükümetinin kıdemli tıbbi danışmanı olan Dr. Zhong Nanshan salgın ortaya çıktıktan sonra Vuhan yetkilileri tarafından sağlıklı bir şekilde bilgilendirilme yapılmadığı için virüsün yayıldığını ifade edildi. İddiaya göre yetkililerin bilgileri saklamasından dolayı virüs yayılmış durumda.

EN BAŞINDA SESSİZLİĞE GÖMÜLDÜLER

Salgının ortaya çıktığı anda, yetkililerin gerçeği söylemek istemediklerini belirten Nanshan, sessiz kalındığını ifade etti. Uzman doktor yaptığı açıklamasında, “Yerel yetkililerin o sıralarda gerçekleri söylemek hoşlarına gitmedi. En başında sessizliğe gömüldüler ve bence o sıralarda bile çok sayıda enfekte vardı” ifadesini kullandı.

VAKA SAYISININ SABİT OLMASI ŞÜPHE UYANDIRDI

Konuyla ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan Uzman Dr. Zhong, ilk dönemlerde Vuhan’da üst üste 10 gün boyunca 41 vakanın tespit edilmesinin şüphe uyandırdığını ifade etti. Zhong, o dönemde dünyanın her yerinde vaka sayısının arttığı belirterek, “O sıralarda bütün dünyada vaka sayısı artarken burada sabit olması şüphe uyandırdı” açıklamasını yaptı.

Gündeme bomba gibi düştü! Koronavirüsün neden yayıldığı ortaya çıktı! Çinli doktor itiraf etti!

İKİNCİ DALGA GELEBİLİR

Çin’in hala tehlike altında olduğunu ve ikinci dalganın her an gelebileceğini belirten Dr. Zhong, açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“Ülkemiz halen büyük bir tehditle karşı karşıya. Covid-19’un ikinci dalgası gelebilir. Çin halkının büyük bir kısmı enfeksiyona hazırlıksız çünkü bağışık sistemi düşük. Diğer ülkelerden daha iyi bir durumda değiliz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir