Gündem

Toplu iftar yapmayın uyarılarını hiçe saydılar! 20 kişilik iftar yemeği düzenlendi, 13 kişide koronavirüs tespit edildi!

Muş’ta bir aile 20 kişilik iftar yemeği düzenledi. Yasağı ve tedbirleri hiçe sayıp düzenlenen iftar yemeğinde 13 kişiye koronavirüs bulaştı. Konuyla ilgili açıklama Muş Valisi İlker Gündüzöz tarafından yapıldı.

MUŞ VALİSİ AÇIKLAMA YAPTI

13 kişiye koronavirüs bulaşmasına sebep olan koronavirüs salgınına ilişkin Muş Valisi İlker Gündüzöz açıklama yaptı. Gündüzöz yaptığı açıklamada “Salgın hala sürmektedir. Bu zorlu zamanlarda gerek normalleşme süreci, gerek Ramazan Bayramı, gerekse ısınan havalar bu hastalıkla mücadele kapsamında önümüzde dikkatli olmamızı gerektiren zorlu süreçler olarak durmaktadır” ifadesini kullandı.

Toplu iftar yapmayın uyarılarını hiçe saydılar! 20 kişilik iftar yemeği düzenlendi, 13 kişide koronavirüs tespit edildi!

BAYRAMDA MİSAFİRLİĞE GİTMEYİN

Vatandaşların gerekmediği sürece dışarıya çıkmaması konusunda önemli uyarılarda bulunan ve maske takılması gerektiğinin her seferinde altını çizen Vali, sözlerine, “Bu bağlamda tüm vatandaşlarımızın dışarıya gerekmedikçe çıkmaması, çıktığı zaman maske takması, sosyal mesafe kurallarına dikkat etmesi, gerek Ramazan Ayı’nda gerekse Ramazan Bayramı’nda hiçbir şekilde misafir ağırlamaması ve misafirliğe gitmemesi önem arz etmektedir” şeklinde devam etti.

HERKESİN KURALLARA UYMASINI RİCA EDİYORUZ

Herkesin kurallara uyması gerektiğini belirten Gündüzöz, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Bu hastalığa karşı mücadelede tek bir kişinin dikkatli olması yeterli olmayacaktır; herkesin bu kurallara uyması virüsün toplumdan süzülmesi için önemlidir. Unutmayalım ki; dikkatsiz davranan tek bir kişi bu hastalığı onlarca kişiye bulaştırarak bu sürecin uzamasına sebep olacaktır. Herkesin bu kurallara hem ailesi hem sevdikleri için uymasını önemle rica ediyoruz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir