Sınavlar

Bozöyük Belediyesi YGS Öncesi Öğrencilerine Destek Veriyor

Bozöyük Belediyesi yaklaşan YGS için öğrencilerine kendilerini deneme fırsatı sundu.

Bozüyük Belediyesi sınav  süresine az kalması sebebi İle öğrencilerinin kendilerini denemeleri artı ve eksi yönlerini görmeleri İçin sınav yaptı.
Bilecek Şehrinin Bozüyük İlçesinde Belediye tarafından Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na az bir süre kalması sebebi ile sınava girecek öğrencilerine deneme sınavı yaptı.

Daha sonrasında açıklanan bilgiye göre Bilecik şehrinin Bozüyük Belediyesinde Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına(YGS) hazırlanan üniversite adaylarının Yükseköğretime Geçiş Sınavından istediği  puanı alıp hayallerinde ki başarıya ulaşmaları için belediye sponsorluğunda kendilerini denemeleri amacıyla bir deneme sınavı yapıldı.Sınavda kullanılan deneme kitapçıkları Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın “Eğitime yüzde 100 Destek Projesi” kapsamında ve “Okullar Hayat Olsun Projesi” çerçevesi içinde Bilecik/Bozüyük Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan anlaşma içerisinde belediye tarafından getirtildi.

İlçe için bin elli adet basılan sınav kitapçıkları üzerinde Belediye Başkanının güzel dilekleri yazmaktaydı içeriğinde ise Türkçe Testleri , Temel Matematik Testleri, Sosyal Bilimler Testleri ve Fen Bilimleri testlerinden oluşmakta olan  5 deneme sınavı içeren  bir set yer aldı. Son olarak belediye başkanı Fatih Bakıcı gerçekleştirilmiş olan bu deneme sınavı sonrası şu cümlelerle açıklamada bulundu;

“Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı, gençlerimizin geleceklerinde doğru karar ve yön vermelerinde önemli bir adım olduğunu belirten Belediye Başkanı Fatih Bakıcı. Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” Dileklerini de iletmeyi unutmadı güzel dileklerle cümlelerine son verdi.