Gündem

Son dakika Bakan Akar açıkladı: 1411 terörist etkisiz hale getirildi

Türkiye’nin teröristlere yönelik sürdürdüğü operasyonlarla ilgili Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklama yaptı.

TERÖRLE MÜCADELE ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Teröristlere yönelik gerçekleştirilen operasyonlar hakkında açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Suriye ve Irak’ın kuzeyinde terörle mücadelemiz aralıksız sürüyor. ” dedi.

Son dakika Bakan Akar açıkladı: 1411 terörist etkisiz hale getirildi

1411 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Ayrıca 1 Ocak tarihinden itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısını açıklayan Bakan Akar, “1 Ocak’tan bu yana 1411 terörist etkisiz hale getirildi” ifadelerini kullandı.

Bakan Akar’ın açıklamalarının devamı şöyle:

Bir takım radikal grupların yaptığı provokasyonlar, girişimler oldu. Ateşkesin kalıcı olması, istikrarın sağlanması ve evlerini terk eden Suriyeli kardeşlerimizin gönüllü ve güvenli şekilde tekrar evlerine dönmelerini sağlamak için orada yoğun ve kapsamlı bir çalışma içindeyiz. Ruslarla koordineli yaptığımız çalışmalar var. Bazı aksaklıklar, bazı ateşkes ihlalleri olmakla birlikte genel anlamda ateşkese uyuluyor, istikrara doğru çok emin adımlarla ilerlemeye çalışıyoruz. Bunun göstergesi olarak 300 bin Suriyeli kardeşimiz gönüllü ve güvenli olarak topraklarına dönmüş bulunuyor

TSK unsurlarının eğitim iş birliği ve danışmanlık hizmetlerine başlamasından sonra Libya’daki dengeler önemli oranda değişti. Ülkenin birliği, beraberliği, bütünlüğü için çalışan UMH unsurları büyük başarılar sağladı.

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumumuz (MKEK) tamamen yerli ve milli imkanlarla üretilen Sahra adı verilen mekanik solunum cihazını hem tasarladı hem üretti. Cihazın sertifikasyon sürecinin bugün yarın bitmesini bekliyoruz. Bu bittikten sonra tamamen milli ve yerli, tasarımı da bize ait olmak üzere Sahra solunum cihazını haftada 500 adet üretmeye başlayacağız

Bugüne kadar 35 milyon maske, 500 bin civarında tulum ve 160 ton dezenfektan üretildi. Bütün bunları Silahlı Kuvvetlerimize ve ilgili kurumlarımıza ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklandığı üzere normalleşme yönündeki çalışmalarımız kapsamında bir takvim belirledik ve bu takvim üzerinde çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir