Gündem

20 Mayıs günlük koronavirüs vaka tablosu açıklandı İlk kez 1.000'in altına düştü!

Bakanlığın, covid.19.saglik.gov.tr adresinde 20 Mayıs güncel veri tablosunu paylaştı. Açıklanan koronavirüs tablosuyla beraber vaka, ölü, entübe ve iyileşen kişi sayısı da belli oldu. 20 Mayıs günlük koronavirüs tablosuna göre son 24 saat içerisinde 23 kişi daha hayatını kaybetti. Bugün kaydedilen veri, son günlerin en düşük verileri olarak ifade edildi. Paylaşımı yapan Bakan Koca, açıklamasında “Yeni hayat tarzımız: Kontrollü Sosyal Hayat, hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe” ifadesini kullandı.

KAÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ?

Bakanlığın açıklamış olduğu verilere göre 20 Mayıs itibariyle koronavirüs salgını yüzünden 23 kişi daha hayatını kaybetti. 23 kişinin hayatını kaybetmesiyle, ülkemizde koronavirüs sebebiyle toplam ölüm sayısı 4 bin 222’ye yükseldi.

20 Mayıs günlük koronavirüs vaka tablosu açıklandı İlk kez 1.000'in altına düştü!

KAÇ KİŞİ İYİLEŞTİ?

Salgına ilişkin her gün vaka ve hayatını kaydedenlerin sayısı paylaşırken, iyileşen kişi sayısı da paylaşıyor. Her geçen gün salgını yenip iyileşen kişilerin sayısı artıyor. 20 Mayıs itibariyle 1.092 kişi daha iyileşerek toplam iyileşen sayısı 113.987’ye yükseldi.

VAKA SAYISI KAÇ OLDU?

Açıklanan koronavirüs vaka tablosunda en çok dikkat edilen verilerden birisi vaka sayısı. Salgının kontrol altına alınması, vaka ve ölüm sayılarında düşüşün yaşanmasına yardımcı oluyor. Son 24 saat içerisinde 20 bin 838 kişiye daha koronavirüs testi yapıldı. Yapılan testte 972 yeni vaka daha tespit edilirken, toplam vaka sayısı 152 bin 587 oldu.

20 Mayıs günlük koronavirüs vaka tablosu açıklandı İlk kez 1.000'in altına düştü!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir