Gündem

O ilimizde tedbirlere uyulmuyor! Vaka sayısı hızla arttı! İkinci dalga mı geliyor?

Konuyla ilgili açıklama Van Valiliği’nden geldi. Valiliğin yapmış olduğu açıklamada, şehir içerisinde vaka sayısının artış sebebi belirtildi. Şehir dışarıdan gelen ve izolasyonda olan vatandaşların tedbirlere uymaması sebebiyle vakaların arttığı ifade edildi. Kentte vaka sayısının hızla artması, ikinci dalga konusundaki endişelerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

VALİLİK YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili açıklama Van Valiliği’nden yazılı olarak yapıldı. Kente dışarıdan gelen ve izolasyona uyması gereken vatandaşların, tedbirlere uymaması sebebiyle vaka sayısının arttığını belirtildi. Salgının yayılmasını önlemek adına maske takmanın ve kurallara uymanın büyük önem taşıdığı ifade edildi.

O ilimizde tedbirlere uyulmuyor! Vaka sayısı hızla arttı! İkinci dalga mı geliyor?

RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİNDE KISITLAMALAR GETİRİLDİ

Valiliği yaptığı açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“Bu konuda vatandaşlarımızın daha duyarlı olması ve riski görmeleri, toplum sağlığımız açısından önemlidir. Özellikle bayram alışverişlerinde kalabalık ortamlardan uzak durulmalı, sosyal mesafeye dikkat edilmeli ve maske takılmalıdır. İl Hıfzıssıhha Kurulu’muz da Ramazan Bayramı öncesi yaşanacak yoğunluğun bulaş riskini arttırma ihtimaline karşı önemli kararlar almıştır. Kararlar kapsamında bayram arifesinde yapılacak mezarlık ziyaretleri ile ilgili yasaklar getirildi. Mezarlıklara maskesiz girilmesi ve toplu halde ziyaretler, mezarlık çevresinde seyyar satıcıların her türlü gıda ve yiyecek satışı, mezarlıklar içerisinde her türlü gıda ve yiyeceğin dağıtılması, kurumsal ve bireysel yardım toplanması, çocukların mezarlara su döküp harçlık-bahşiş alması/verilmesi yasaklanmıştır. İlimizde toplam Covid-19 vaka sayımız 448, tedavisi tamamlanıp taburcu olan hasta sayımız 301, yoğun bakımdaki hasta sayısı 1, toplam vefat sayısı 9’dur”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir