Sağlık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Corona Virüsü (Covid-19) Hastalığı Kontrol Altına Alınmıştır

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış programında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü salgını hakkında da değerlendirmelerde bulundu. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında hastanelerde yoğunluk oluşmadan corona virüsü salgının kontrol altına alındığını vurguladı. 

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü salgınına ilişkin yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Son dönemde şehir hastaneleri kapasiteleri önemli bir yer tutmakta. 2016 yılından itibaren 10 şehir hastanemiz faaliyete geçmiştir. Başakşehir ile 11’inci şehir hastanesini devreye alıyoruz. 6 şehir hastanesi inşası devam etmekte. Şehir hastanelerimizi sadece günlük hizmet ihtiyacımızı karşılamakla kalmamış, tehlikelere çok önceden set çeken birer tedbir olmuştur.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Corona Virüsü (Covid-19) Hastalığı Kontrol Altına Alınmıştır

“HASTALIK KONTROL ALTINA ALINMIŞTIR”

Salgın ile mücadelede yükü ağırlıklı olarak bu hastanelerimiz omuzlamıştır. Covid 19 salgını ile mücadele aşamasında bu yatırımları ne kadar isabetli olduğunu görmüş olduk. Birçok ülkede hastane yatağı ve yoğun bakım kapasitesi yetersiz olurken, ülkemizde sıkıntı yaşanmamıştır. Hastanelerimizde beklenen yoğunluk olmadan hastalık kontrol altında alınmıştır.

Şehir hastaneleri sağlıkta gelinen son nokta olarak hedefliyoruz. Amacımız bu hastanelere başvuran her hastanın sağlıkla ilgili sorunlarının tamamını bir merkezde sonuçlandırmasıdır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir