Gündem

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş cami hoparlörlerinden 'Çav Bella' çalınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu!

İzmir’de dün akşam saat 17:00 sıralarında kimliği belirsiz kişilerce merkezi sistemle ezan okunan Konak, Karşıyaka, Çiğli ve Buca ilçelerindeki bazı camilerin frekansına korsan bir şekilde müdahil olunarak cami hoparlörlerinden ‘Çav Bella’ çalındı.

Konuya ilişkin olarak kişisel Twitter hesabında açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “İzmir Müftülüğümüzün ses sistemine yasa dışı bir şekilde girerek müdahalede bulunan kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan çirkin saldırı asla kabul edilemez” dedi.

Erbaş şöyle devam etti:

“Mübarek Ramazan ayında tüm Müslümanları derinden yaralayan bu hadiseyle ilgili suç duyurusunda bulunulmuş; bu provakatif eylemi gerçekleştiren, bu çirkin eyleme ilişkin videoları övücü ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşanlar hakkında yetkili merciler tarafından soruşturma başlatılmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.”

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”tr” dir=”ltr”>İzmir Müftülüğümüzün ses sistemine yasadışı bir şekilde girerek müdahalede bulunan kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan çirkin saldırı asla kabul edilemez. <a href=”https://t.co/8G9zIaNXn7″>pic.twitter.com/8G9zIaNXn7</a></p>&mdash; Prof. Dr. Ali Erbaş (@DIBAliErbas) <a href=”https://twitter.com/DIBAliErbas/status/1263432335309058048?ref_src=twsrc%5Etfw”>May 21, 2020</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir