Gündem

22 Mayıs Türkiye koronavirüs vaka tablosu açıklandı! Veriler düşmeye devam ediyor!

Bakanlığın, covid.19.saglik.gov.tr adresinde 22 Mayıs güncel veri tablosunu paylaştı. Açıklanan koronavirüs tablosuyla beraber vaka, ölü, entübe ve iyileşen kişi sayısı da belli oldu. 22 Mayıs günlük koronavirüs tablosuna göre son 24 saat içerisinde 27 kişi daha hayatını kaybetti. Bugün kaydedilen veri, son günlerin en düşük verileri olarak ifade edildi. Paylaşımı yapan Bakan Koca, açıklamasında “Kontrollü Sosyal Hayat, hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe” ifadesini kullandı.

KAÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ?

Bakanlığın açıklamış olduğu verilere göre 22 Mayıs itibariyle koronavirüs salgını yüzünden 27 kişi daha hayatını kaybetti. 27 kişinin hayatını kaybetmesiyle, ülkemizde koronavirüs sebebiyle toplam ölüm sayısı 4 bin 276’ya yükseldi.

22 Mayıs Türkiye koronavirüs vaka tablosu açıklandı! Veriler düşmeye devam ediyor!

KAÇ KİŞİ İYİLEŞTİ?

Salgına ilişkin her gün vaka ve hayatını kaydedenlerin sayısı paylaşırken, iyileşen kişi sayısı da paylaşıyor. Her geçen gün salgını yenip iyileşen kişilerin sayısı artıyor. 22 Mayıs itibariyle 1.121 kişi daha iyileşerek toplam iyileşen sayısı 116.111’e yükseldi.

VAKA SAYISI KAÇ OLDU?

Açıklanan koronavirüs vaka tablosunda en çok dikkat edilen verilerden birisi vaka sayısı. Salgının kontrol altına alınması, vaka ve ölüm sayılarında düşüşün yaşanmasına yardımcı oluyor. Son 24 saat içerisinde 37 bin 507 kişiye daha koronavirüs testi yapıldı. Yapılan testte 952 yeni vaka daha tespit edilirken, toplam vaka sayısı 154 bin 500 oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir