Dünya

Uzmandan korkutan koronavirüs uyarısı! Koronavirüs buzdağının sadece görünen yüzü!

Virolog Shi Zhengli, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında, “Corona virüs buzdağının görünen kısmı, dünya daha kötü salgınlarla yüzleşecek” diyerek, araştırmaların daha da derinleştirilmesi gerektiğini ifade etti.

YARASA KADIN OLARAK BİLİNİYOR

Koronavirüs salgını çıktığından beri, yarasaların genetik yapılarıyla ilgili önemli araştırmalar yapan Zhengli, yaptığı araştırmalarla, “Yarasa Kadın” olarak adlandırılmaya başlandı. Uzman Virolog, koronavirüsten daha da ölümcül salgınların yolda olduğunu belirtti.

Uzmandan korkutan koronavirüs uyarısı! Koronavirüs buzdağının sadece görünen yüzü!

RÖPORTAJ VERDİ

Zhengli, konuyla ilgili açıklamalarını, Çin televizyon ağı olan CHTN’de röportaj verirken dile getirdi. Ülkelerin, hayvanlardan insanlara geçen ölümcül hastalıklara karşı acilen tedbir alması gerektiğinin altını çizdi. Hükümetlerin bu konuda daha çok kaynak ayırması gerektiğini de vurguladı.

BUZDAĞININ GÖRÜNEN YÜZÜ

Uzman Virolog, koronavirüsü, buzdağının görünen yüzü olarak tanımlayarak, açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“İnsanların bir sonraki bulaşıcı hastalık salgınından muzdarip olmasını önlemek istiyorsak, doğada vahşi hayvanlar tarafından taşınan virüsleri öğrenmek ve araştırma yapmak zorundayız. Corona virüs salgını buzdağının görünen yüzü… Onları incelemezsek muhtemelen başka bir salgın olacaktır”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir