Genel

800 kişinin çalıştığı dev fabrikada koronavirüs paniği! Vaka sayıları artıyor!

21 Mayıs tarihinde ilk vakaların tespit edildiği dev fabrikadan kötü haberler gelmeye başladı. filyasyon ekiplerinin yapmış olduğu çalışma kapsamında 10 kişi de daha koronavirüs tespit edildi. Bu da vaka sayılarının 13’e yükselmesine sebep oldu.

2 ÇALIŞANIN AİLESİNDE DE ÇIKTI

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde bulunan dev iplik fabrikasında, 800 kişi çalışıyordu. İşçilerin 3 ‘ünde koronavirüs tespit edilmesinin ardından ekipler çalışmalarına başladı. İşçilerinin birinin ailesinde de koronavirüs tespit edilmesinin ardından hastanede tedavi altında olan kişi sayısı 15 oldu.

FİLYASYON EKİPLERİ ÇALIŞIYOR

Konuyla ilgili filyasyon ekipleri çalışmalarına devam ediyor. 21 Mayıs’ta ilk vakanın tespit edildiği iplik fabrikasında ekipler yapmış olduğu çalışmalar neticesinde 10 kişi de daha Covid-19 tespit etti. İşçilerle temasta olduğu belirlenen 96 kişiye yapılan test sonucunda 8 kişinin sonucunun pozitif olduğu belirtildi. 800 kişilik fabrikada bugün test yapılan kişi sayısı 120 oldu.

HASTANEDE TEDAVİ GÖRÜYORLAR

2 işçinin ailesinde de koronavirüs tespit edildi. Sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilen 15 kişi şu anda Ereğli Devlet Hastanesi’nde tedavi görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir