Gündem

Normal hayat ne zaman başlayacak derken korkunç bir açıklama geldi!

Dünya’da Covid-19 virüsü yüzünden ölenlerin sayısı 360 bin geçti ve her gün salgından ölenlerin sayısı giderek artıyor. Dünyadaki tüm ağırlığı 2 gr olan Covid-19’un dünyadaki esareti sürerken, Covid-19 virüsü araştırmacılarından Çinli Doktor Shi Zhengli pazartesi CGTN’ye verdiği röportajda, korkunç bir açıklama yaptı.

BU DAHA BUZDAĞININ SADECE GÖRÜNEN YÜZÜ

İnsanlar ne zaman normal hayata geçeriz, normalleşme süreci tam olarak ne zaman başlar sorularını sorarken, moralleri bozacak açıklama yapan Çinli Doktor ‘’Bu daha buzdağının sadece görünen yüzü’’ dedi. Shi yaptığı açıklamalarda ayrıca şunları söyledi;

“Eğer insanları bir sonraki bulaşıcı hastalık salgınından korumayı istiyorsak, doğada vahşi hayvanların taşıdığı bilinmeyen virüsler hakkında bilgi edinmek ve erken uyarı vermek için önceden harekete geçmeliyiz” dedi.

‘’BAŞKA SALGINLA KARŞILAŞABİLİRİZ’’

uçan memeliler üzerine yaptığı araştırmalar nedeniyle basının “yarasa kadın” diye nitelendirdiği Shi, “Eğer virüsleri araştırmazsak, muhtemelen başka bir salgınla karşılaşacağız” dedi.

Shi’nin yardımcı direktörlüğünü yürüttüğü Vuhan laboratuvarının virüsü yanlışlıkla insanlara bulaştırdığından şüpheleniliyor. Öte yandan Çin de konuya dair şeffaf olmama suçlamalarıyla karşılaşmıştı.

Laboratuvarda virüsün farklı alttürlerini araştırdıklarını söyleyen Shi, laboratuvarın pandemiye dahil olduğu yönündeki iddiaları reddetti.

Bahsi geçen laboratuvarda araştırma ekiplerinden birine liderlik eden Profesör Shi Zhengli 2004 yılından bu yana yarasa Corona virüslerini araştırıyor ve SARS virüsünün kaynağını izlemeye odaklanıyor.

Daha önce Scientific American’a da konuşan Shi, Kovid-19’a neden olan SARS-CoV-2 virüsünün genom dizisinin, laboratuvarın daha önce topladığı ve çalıştığı yarasa Corona virüslerinden hiçbiriyle eşleşmediğini belirtmişti.

Öte yandan AFP de, Dünya Sağlık Örgütü’nün Washington’ın virüsün laboratuvardan kaçtığına yönelik “spekülatif” iddiaları destekleyecek kanıt sunmadığını söylediğini aktarmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir