Genel

Tarih belli oldu! 1 Haziran'da açılıyor! Çalışma saatleri de değişti!

Kapalıçarşı, kontrollü bir şekilde eski günlerine dönmeye hazırlanıyor. 1 Haziran’da kapılarını açmaya hazırlanan Kapalıçarşı’nın giriş ve çıkış saatlerinin de değişeceği ifade edildi. Konuyla ilgili açıklama Kapalıçarşı Kat Malikleri Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kurtulmuş tarafından yapıldı.

ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Salgında sebebiyle, Kapalıçarşı’nın çalışma saatlerinin değiştirildiğini ifade eden Kurtulmuş, açıklamasında, “Pazar günleri zaten kapalıyız. Hafta sonu kısıtlama olmadığı takdirde cumartesi günleri de açık olacağız” ifadesin kaydederek, çalışma saatlerinin 10.00 – 16.00 olarak düzenlendiğini belirtti.

SON DERECE DİKKATLİ BİR ÇLAIŞMA GERÇEKLEŞTİRDİK

Son derece dikkatli bir çalışma yapıldığını belirten Kurtulmuş, açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“Son derece dikkat edilerek bu çalışmaları gerçekleştirdik. Maske ve sosyal mesafeye dikkat edilerek faaliyete başlayacağız. Çarşının içinde sosyal mesafe uyarıları bulunuyor. Kapı girişlerinde sıkı önlemler alacağız. Kiracıların bakanlık müdahalesiyle üç ay öteleme ve altı ay kira alımı şeklinde düzenleme oldu. Bu süreçte ekonomik olarak bir kayıp söz konusu olmuştur. Haziran ayının ortasından sonra turizm sektörünün hareketleneceğini düşünüyorum. Bu süreçte turistlerin tekrar ülkemizi ziyaret edeceğimize inanıyorum. Kapalıçarşı’nın aylık ziyaretçi sayısı 3,5 milyon kişi. Geçen sene yıllık 42 milyon ziyaretçi sayısına ulaşmıştı. Bu sene 43 milyon ziyaretçi hedefimiz vardı. Tekrar aynı sayılara ulaşacağımızı düşünüyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir