İşkur İş İlanları

Kamuya en az ilköğretim mezunu personel alınacak! Başvurular 2 Haziran'da sona erecek!

Abana Belediye Başkanlığı, İŞKUR üzerinden personel alımı yapacağını duyurdu. Personel alım ilanına ilişkin adaylardan istenen şartlar ve başvuru şekli, haberimizde ayrıntılı olarak belirtmiş olup, başvuru linki de eklenmiştir.

Belediyeye yapılacak olan alımda, en az ilköğretim mezunu adaylar başvuruda bulunabilecek. Kura ile yapılacak olan alımın kura tarihi ve saati de ayrıca belirtilmiştir. İşte Abana Belediye Başkanlığı’na yapılacak alımın ayrıntıları haberimizde belirtilmiştir.

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

  1. İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
  2. Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
  3. İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
  4. Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.
  5. İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.
  6. Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.
  7. Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

NOT: ÇALIŞMA SÜRESİ 5 AY 29 GÜN GEÇİCİ İŞÇİ TALEBİDİR.

KURA TARİHİ VE SAATİ: 09.06.2020 SALI, 14:00

KURA YERİ: ABANA BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU

Abana Belediye personel alım ilanına başvuruda bulunmak için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir