Ekonomi

3600 ek göstergeyi bekleyenler dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi!

Sayıları 1,6 milyona yaklaşan öğretmen, polis,hemşire ve din adamları merakla 3600 ek göstergenin çıkmasını bekliyor. Konuyla ilgili 3600 ek göstergeye ilişkin son haberler internet üzerinden sıkça araştırılıyor. 3600 ek gösterge ne demek? Kimler 3600 ek göstergeden yararlanabilir?

ERDOĞAN AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nin açılışı sonrasında sorulan 3600 ek göstergeye ilişkin, “Verilen söz ne ise tutarız” cevabını verdi. Sağlık çalışanlarıyla kısa bir sohbet sonrasında, beklenen cevabı veren Erdoğan, 3600 ek göstergenin müjdesini verdi.

3600 EK GÖSTERGE NEDİR?

Memurların emeklilik aylarını ve emeklilik ikramiyelerinin belirlenmesinde oldukça önemli bir kriter olan 3600 ek gösterge, ne kadar yüksek olursa, emekli aylığı ve ikramiyeler de o kadar yüksek olmaktadır. Bu sebeple, memurların unvanlarının 1’inci derecedeki kadrolar için ek gösterge rakamlarının yüksek olmasını istemektedir. Ek gösterge için belirlenen rakamlar, hizmet sınıfı, unvan ve rakamlara göre farklılık gösterebilmekte olup, göstergesi 3600 olan bir memur ile 2500 olan bir memurun alacağı ücretler aynı olmayacaktır.

3600 ek göstergeyi bekleyenler dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi!

3600 EK GÖSTERGE KİMLERİ İLGİLENDİRİYOR?

Din görevlisi, polis, hemşire ve öğretmen olmak üzere toplam da 1,6 milyonu yakından ilgilendiren ek gösterge ile maaşlar ve ikramiyelerde farklılıklar olacak. 1 Ekim 2008 tarihinden önce devlet memuru olan çalışanlar, emekli olduklarında alacakları maaş ve ikramiyeler yeniden hesaplanacak.

MAAŞLARDA NE KADAR ARTIŞ OLACAK?

3600 ek göstergeyi araştıranlar, maaşlarda ne kadar artış olacağını da merak ediyor. Ortalama olarak polislerin emeklilik maaşlarında 500 TL, ikramiyelerinde 17 bin TL, öğretmenlerde emekli maaşlarında en az 500 TL, ikramiyelerinde 13 bin TL artış gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir