Eğitim

MEB'den son dakika açıklaması geldi! 15 Ağustos'tan sonra başlayacak!

Milli Eğitim Bakanlığı, binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren bir kararı açıkladı. Koronavirüs salgını sebebiyle, eğitim ve öğretim durmuş, öğrenciler eğitimlerine online olarak devam etmişti. MEB, gerekli önlemlerin alınarak, velilerin de istemesiyle birlikte, 15 Haziran’dan itibaren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin de eğitime başlayabileceğini açıkladı.

ÖZEL OKULLARDA TELAFİ EĞİTİMİ

MEB tarafından yapılan son dakika açıklamasında, özel okullardaki telafi eğitimleri hakkında da bilgi verildi. Bakanlık, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında, özel okulların eğitimlerin 15 Ağustos tarihinden sonra bağlayacağını belirterek, “Özel okullar, 15 Ağustos’tan sonra 3 haftadan az olmamak kaydıyla yüz yüze telafi eğitimi yapacak” ifadesini kaydetti.

MEB'den son dakika açıklaması geldi! 15 Ağustos'tan sonra başlayacak!

ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİ

Yapılan açıklamanın diğer kısmında özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerindeki eğitimlere de değinildi. MEB gerekli önlemlerin alınacağını ve isteyen velilerin olmasıyla birlikte 15 Haziran tarihinden itibaren merkezlerin hizmete başlayacağını, “Özel öğretim kursları da gerekli önlemleri alarak, velilerin istemesi halinde, eğitimlere bugünden itibaren başlayabilecek. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri de eğitimlere 15 Haziran’dan itibaren başlayabilecek” şeklinde duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir