Gündem

Güncel koronavirüs tablosu açıklandı! 2 Haziran güncel koronavirüs tablosundaki veriler nasıl?

Türkiye, koronavirüs salgınıyla uzun süredir mücadele ediyor. Bakan Koca’da düzenli olarak Mart ayından beri her gün vaka sayılarına ilişkin yeni bilgileri paylaşıyor. Türkiye’nin normalleşme adımlarını atması üzerine, gelecek yeni vakalar her gün merak ediliyor. Bakan Koca, yaptığı paylaşımla her güne ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunuyor. 2 Haziran güncel koronavirüs tablosu verileri şu şekilde..

KAÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ?

Koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı her gün merak konusu. Paylaşılan vaka tablosunda her gün vefat sayısı yakından takip ediliyor. Bakan Koca’nın yaptığı paylaşımlara göre günlük 32 bin 325 test yapıldı. Sadece son 24 saatte hayatını kaybedenlerin sayısı 22 olarak ifade edildi. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 4 bin 585 olarak ifade edildi.

Güncel koronavirüs tablosu açıklandı! 2 Haziran güncel koronavirüs tablosundaki veriler nasıl?

KAÇ YENİ VAKA TESPİT EDİLDİ?

Son 24 saat içerisinde 32 bin 325 kişiye test yapıldı. Yapılan test sonucunca 827 yeni vaka tespit edilirken, toplam vaka sayısı 165 bin 555 olarak açıklandı. Bakan Koca, artan test sayısına ilişkin, vaka sayılarının artabileceğini belirtmiş, bunun normal bir durum olduğunun altını çizmişti. Ancak açıklanan son verilere göre yüksek test sayısına rağmen, çıkan vaka sayısının binin altında olduğu görülüyor.

KAÇ KİŞİ İYİLEŞTİ?

Her gün tespit edilen vaka sayısına rağmen iyileşen hastaların sayısı da yüksek çıkıyor. Son 24 saatte salgını yenip iyileşenlerin sayısı 974 olarak açıklanırken, toplam iyileşen sayısı 129 bin 921 olarak belirtildi. Bununla beraber toplam test sayısı 2.103.044 olarak açıklandı.

Güncel koronavirüs tablosu açıklandı! 2 Haziran güncel koronavirüs tablosundaki veriler nasıl?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir