Personel Alımı

Hastanelere 3 bin personel alımı yapılacak!

Geçtiğimiz günlerde çeşitli branşlardan sağlık personeli ve hastane hizmetlisi olarak toplam 32 bin kişinin ataması gerçekleşmişti. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, pandemi hastanelerinin açılışının yapılmasının ardından personel alımı da gündeme geldi.

YENİ AÇILAN HASTANELERE PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu yapılan istihdamlara ek olarak 3 bin sağlık personelinin daha alınacağı müjdesini verdi. Bakan Koca, alınacak personellerin yeni açılan hastanelerde istihdam edileceğini belirtti.

Hastanelere 3 bin personel alımı yapılacak!

3 BİNE YAKIN PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Bakan Fahrettin Koca, pandemi süreci başladığında hastanelere 32 bin yeni personel ve işçi alımı yaptıklarını söyledi. Bakan açıklamasının devamında bu yıl içinde, yeni açılan hastanelerin personel eksiğini gidermek için personel alımı ilanına çıkacaklarını duyurdu. Koca, konu ile ilgili olarak “3 bine yakın personel alımı yapacağız ve alımları bu yıl gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Hastanelere 3 bin personel alımı yapılacak!

İLAN NE ZAMAN GELECEK?

Yeni hastaneler açılmaya başlandı. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, pandemi hastanelerinin açılışının yapılmasının ardından personel alımı da gündeme geldi. Kadro onayının gelmesinin ardından sırada alım yapılacak kadroların belirlenmesi kaldı. Bu sürecin de tamamlanmasının ardından 3 bine yakın yeni personel alımı için ilana çıkılacak.

İŞÇİ ALIMI OLACAK MI?

Bakan Koca açıklamasında kadro dağılımı, alım yapılacak kontenjanlar gibi konulara değinmedi. Ancak açıklamada yeni hastanelere personel alınacağı bildirildi. 3 bine yakın personel alımında hem sağlık personeli kadrolarına hem de işçi kadrolarına alım yapılması bekleniyor.

Hastanelere 3 bin personel alımı yapılacak!

Yapılan açıklamalar çerçevesinde ve önceki yapılan hastane personeli alımlarına bakıldığında, yine farklı branşlardan sağlık personeli ve en az ilköğretim ve lise mezunu öğrenim düzeylerinden hastane hizmetlisi alımı yapılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir