İşkur İş İlanları

Ticaret ve Sanayi Odası'na KPSS puanı zorunlu olmadan proje danışmanı alınacak! Başvurular 26 Haziran'da sona erecek!

İş arayan vatandaşlar her gün İŞKUR’un yeni yayımladığı ilanlara göz atıyor. İŞKUR’un bugünkü yayımlamış olduğu ilanda Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’na KPSS puanı zorunlu olmadan proje danışma alınacağı duyuruldu. Başvurulara ilişkin merak edilen tüm detaylar haberimizde mevcut.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 26 Haziran olarak ifade edilmiştir. Aşağıda Isparta Ticaret ve Sanayi Odası personel alım ilanına ilişkin tüm detayları bulabilirsiniz.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlana başvuruda bulunmak isteyen ve Ticaret ve Sanayi Odası’nda proje danışmanı olarak görev almak isteyen adaylar, başvuruları nasıl yapacağını araştırmaya devam ediyor. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, başvurularını ALO 170 hattı üzerinden yapabilecekleri gibi İŞKUR online sayfasından da gerçekleştirebilir.

Sınava Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki ilanlara, durumu talep şartlarına uyan ve ilanın yayımlandığı anda geçerli KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların başvuruları kabul edilir.

4) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

5) KPSS’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli olarak başvuranların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak, askerlik görevini yerine getirmiş olmak, en az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından iktisadi ve idari bilimler fakültesi bölümlerinin herhangi birinden lisans düzeyinde mezun olmak, sınav başvuru tarihinden önceki 2 yıl içinde İngilizce dilinden YDS’den 70 ve üzeri puan almış olmak, tercihen İngilizce dışında ikinci yabancı dil bilgisine sahip olmak, Bölgesel gelişme politikaları, bölgesel ekonomik analizler ve sektörel analizler konusunda bilgi sahibi olmak, Devlet destekleri konusunda bilgi sahibi olmak, Isparta’da ikamet eden ya da edebilecek olmak, yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan erkek personel alımı yapılacaktır.

KPSS puanı zorunlu değildir!

İş Tanımı: Isparta Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde Ekonomik Araştırmalar ve Proje biriminde görev alacak personel; URGE projelerinde faaliyet gösterecek, Oda bünyesinde gerçekleştirilecek olan projelerin yazım, hazırlık ve yönetiminde görev alacak, Oda bünyesinde gerçekleştirilen toplantı, organizasyon gibi faaliyetlerde görev alacak, Genel Sekreterlikçe verilen diğer görevleri yerine getirecek, raporlama faaliyetlerini yerine getirecektir.

Başvuru Esnasında Sunulması Gereken Evraklar: Başvuru sahibine ait güncel ve fotoğraflı özgeçmiş (CV), kimlik fotokopisi, güncel adli sicil belgesi, en son mezun olunan okula ait diploma ya da Okul tarafından onaylanmış geçici mezuniyet belgesi, YDS sınav sonuç belgesi, Online başvuru kabul edilmeyecektir.

Yazılı Sınav: Adaylar öncelikle Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilecek yazılı sınava alınacaktır. Sınav Genel Yetenek, Genel Kültür ve İngilizce olmak üzere üç aşamalı yapılacaktır. Yazılı sınavın ardından sözlü sınav gerçekleştirilecektir. Sözlü Sınava kabul edilen adaylara genel sekreterlik tarafından telefon ile sözlü bildirim yapılacaktır. Sözlü sınavda adayların analitik düşünme yeteneği, genel kültür, yabancı dil bilgisi ve iş ile ilgili diğer genel nitelikleri karşılayıp karşılamadığına dikkat edilecektir.

Başvuru ve işlemler esnasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adayların sınavlarda başarılı olsalar dahi atamaları yapılmayacak, iptal edilecektir. Adaylar sınav esnasında kimlik tespitinde kullanılmak üzere yanlarında bir adet fotoğraf ve kimliklerini (kimlik belgesi, ehliyet) yanlarında bulundurmak zorundadırlar.

Adaylar başvurularını bireysel olarak Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Isparta Ekonomi Kampüsü Hizmet Binası’na yapabilir. başvuru işlemleri sonrasında adaylar telefon ile sözlü olarak yazılı sınava davet edileceklerdir. Alınacak kişi İŞKUR İşbaşı eğitim programı kapsamında çalışmaya başlayacaktır.

Başvuru Tarihi 26 Haziran 2020 Cuma günü saat 17:30’a kadardır. Bu tarihten sonra yapılacak olan başvurular dikkate alınmayacaktır. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreterliği, dosyalar üzerinde yapacağı incelemenin ardından, yazılı sınav için yeterliliği olan adayları yazılı sınava telefon ile sözlü olarak davet edecektir.

Yazılı Sınav Tarihi: 06 Temmuz 2020 Pazartesi Saat: 10.00

Isparta Sanayi ve Ticaret Odası personel alım ilan metnini görüntülemek ve başvuruda bulunmak için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir