Gündem

Koronavirüs yasakları artıyor! 4 ildeki pek çok yerleşim yeri karantinada!

1 Haziran’da kaldırılan bir takım kısıtlamalar sebebiyle vaka sayılarında hızlı bir artış başladı. Gelen bir son dakika bilgisine göre vaka sayılarında hızlı artışın yaşandığı Adıyaman, Bitlis, Kütahya ve Kayseri’deki bazı bina, köy ve mahalleler karantina altına alındı.

ADIYAMAN’DA KARANTİNA

Adıyaman karantina altına alınan iller arasında bulunuyor. Konuyla ilgili açıklama Adıyaman’ın Kahta Kaymakamlığı tarafından yapıldı. İlçeye bağlı olan Narsırtı Köyü’nde artan vakalar sebebiyle karantina altına alındığı belirtildi. Yapılan açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“Koronavirüs (Kovid-19) vakaları konusunda alınan tedbirler kapsamında son dönemde ilçemizde vakaların görüldüğü Narsırtı Köyünde 15 Haziran 2020 tarihi saat 17:00 itibariyle 14 gün süre ile karantina tedbirlerinin uygulanmasına 2020/41 sayılı ilçe Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile karar verilmiştir”

KAYSERİ’DE DE KARANTİNA BAŞLADI

Salgının Kayseri’de etkisini göstermesi üzerine, karantina uygulaması yeniden başladı. Virüs tespit edilen 6 bina karantina altına alındı. 150 kişinin yaşadığı 5 apartmanda da virüs çıkması üzerine karantina uygulaması başladı. Kocasinan içesi ve Yenidoğan Mahallesi’ndeki bir bina ile Melikgazi ilçesindeki Mimsin Mahallesi’nde bir bina karantinada.

Koronavirüs yasakları artıyor! 4 ildeki pek çok yerleşim yeri karantinada!

BİTLİS’TE 20 DAİRE KARANTİNADA

Bitlis’in Hizan ilçesinde de karantina uygulaması başladı. İlçedeki 3 köy 7 mahalle ve 20 daire karantina altına alındı. Konuyla ilgili Hizan Kaymakamlığından şu açıklama yapıldı:

“İlçeye bağlı Çatakdeğirmen köyünde bir daire, Gayda köyü Ağaçlı mezrasında bir daire, Gayda köyü Durak mezrasında bir daire ile Taşlıpınar Mahallesi’nde beş daire, Bahçelievler Mahallesi’nde dört daire, Kültür Mahallesi’nde üç daire, Yenikent Mahallesi’nde iki daire, Esentepe Mahallesi’nde bir daire, Yeşilova Mahallesi’nde bir daire, Aşağı Karasu Mahallesi’nde bir daire geçici süreyle karantinaya alındı. Bu adreslerde ikamet eden ve iş devamlılığı zorunlu olan emniyet ve jandarma personeli ile sağlıkçılar ilgili kısıtlama kararından muaf sayılacaktır. Alınan kararlara uyulmaması durumunda ve her seferinde olmak üzere 3 bin 150 lira idari para cezası uygulanacak”

KÜTAHYA’DA 3 MAHALLE KARANTİNA ALTINDA

Kütahya ilinin Simav ilçesine bağlı Söğüt köyünde virüsün tespit edildiği Yeşilova Mahallesi Hisardı Mahallesi ve Değirmenciler Mahallesi’nde toplam 4 hane karantina altına alındı. Açıklama Simav Kaymakamı olan Türker Çağatay Halim tarafından yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir