Sınavlar

LGS’nin yapılacağı 20 Haziran günü öğrenciler ne yapmalı?

Bu yıl LGS’ye 1 milyon 800 bin 8. Sınıf öğrencisi 213 bin kontenjan için yarışacak. Sınavlar daha önce 3 bin 783 sınav merkezinde yapılırken bu yıl, sosyal mesafe kuralları nedeniyle bu rakam 5 katından fazlasına çıktı. Peki, 20 Haziran’da yapılacak olan LGS sınavı hakkında uzmanlar neler diyor. Öğrencilere hangi tavsiyelerde bulunuyor?

Okulların uzun süredir kapalı olmasından dolayı, eğitim sisteminin birkaç ay içerisinde değişmesi ve LGS sınav tarihinin değiştirilmesi çoğu öğrencide motivasyon kaybına neden oldu. Eğitim Uzmanı Ayhan Korkmaz konu ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı;

SAĞLIK KAYGISI YAŞAMAYIN

Bu hepimiz için farklı bir süreç. Öğrencilerimiz sıvana gireceği Cumartesi gününe kadar sağlık kaygılarını kafalarından çıkarmasını istiyoruz. Çünkü bununla ilgili sınav merkezlerinde çok hazırlık yapıldı. öğrencilerin dokunabileceği her tür yüzeyde tedbir alındı. Ben burada birkaç noktasında bilgisini vermek istiyorum.

SINAV SÜRESİNDE MASKE TAKILACAK MI?

Çocuklarımız okula geldiklerinde bir hijyen kontrolü ile karşılaşacaklar. Hijyen koridorundan geçerek sınava girecekler. Burada her öğrencimize 2 maske verilecek ama kendi maskelerini de getirebilecek. Öğrenciler sınav süresinde maske takmayabilirler. Maskeyi sadece sınavın başlama anına kadar takacaklar.

LGS SINAV KONULARI

Öğrenciler birinci dönemi tamamıyla bitirmişti. LGS sınavı da birinci dönem konuları üzerinden hazırlandığı için öğrencilerin başarı oranını etkileyecek farklı bir katman yok. Konuların tamamlanması anlamında herhangi bir farklılık yok. Öğrenciler kendilerini psikolojik olarak hazırlamalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir