Gündem

Güncel koronavirüs verileri açıklandı! Vaka sayısı kaç oldu? Kaç kişi hayatını kaybetti?

Bakanlığın, covid.19.saglik.gov.tr adresinde 16 Haziran güncel veri tablosunu paylaştı. Açıklanan koronavirüs tablosuyla beraber vaka, ölü, entübe ve iyileşen kişi sayısı da belli oldu. 16 Haziran günlük koronavirüs tablosuna göre son 24 saat içerisinde 17 kişi daha hayatını kaybetti. Paylaşımı yapan Bakan Koca, açıklamasında “Yeni vaka sayısı dünkünden 125 az. Hastaneye yatışı yapılan yeni hasta sayısı 210. Yoğun bakım hasta sayımızda 10 artış var. Pozitif tanı sayısının 1.000’in üstünde seyrettiği son tablolarda bazı bölgeler ve grup davranışları etkin. Tedbirlerle güçlüyüz” açıklamasını kaydetti.

KAÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ?

Bakanlığın açıklamış olduğu verilere göre 16 Haziran itibariyle koronavirüs salgını yüzünden 17 kişi daha hayatını kaybetti. 17 kişinin hayatını kaybetmesiyle, ülkemizde koronavirüs sebebiyle toplam ölüm sayısı 4 bin 842’ye yükseldi.

Güncel koronavirüs verileri açıklandı! Vaka sayısı kaç oldu? Kaç kişi hayatını kaybetti?

KAÇ KİŞİ İYİLEŞTİ?

Salgına ilişkin her gün vaka ve hayatını kaydedenlerin sayısı paylaşırken, iyileşen kişi sayısı da paylaşıyor. 16 Haziran itibariyle 1.015 kişi daha iyileşerek toplam iyileşen sayısı 153.379’a yükseldi.

VAKA SAYISI KAÇ OLDU?

Açıklanan koronavirüs vaka tablosunda en çok dikkat edilen verilerden birisi vaka sayısı. Son dönemlerde artan vaka sayısı herkesi tedirgin ediyor. Son 24 saat içerisinde 46 bin 800 kişiye daha koronavirüs testi yapıldı. Yapılan testte 1.467 yeni vaka daha tespit edilirken, toplam vaka sayısı 181 bin 298 oldu.

Güncel koronavirüs verileri açıklandı! Vaka sayısı kaç oldu? Kaç kişi hayatını kaybetti?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir