Gündem

AKP'den Hamza Yerlika'nın Vakıfbank'a atanmasını eleştirenlere vatan sevgisi üzerinden şok sözler!

Milli Güreşci, AKP eski Milletvekili, Cumhurbaşkanı başdanışmanı, Bakan yardımcısı Hamza Yeli Kaya’nın, Cumhurbaşkanı kararnamesi ile Vakıfbank Yönetim Kuruluna atanması büyük tepkilere neden olurken, liyakat tartışmalarını ise bir kez daha gündeme getirdi. Daha önce bankacılık deneyimi olmayan kişilerin kamu bankalarının yönetim kadrosuna atanmalarına verilen tepkiler dinmeden, Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank’ın yönetim kuruluna atanması, başta muhalefet partileri olmak üzere binlerce vatandaş tepki gösterdi.

VATAN SEVGİSİ MESELESİYMİŞ

Hamza Yerlikaya’nın Şeref Aylığı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı maaşı, Spor Bakanı Yardımcılığından aldığı maaş ile birlikte Vakıfbank’tan alacağı toplam 4 maaşa tepkiler yükselince AKP sıralarından Adana Milletvekili Tamer Dağlı, eleştiri yapanlara hakaret düzeyinde Yerlikaya’nın 4 maaş almasını savunan sözler sarf edildi.

‘’SEN ÖNCE AYNAYA BAK’’

Dağlı Meclis kürsüsünde ‘’Hamza Yerlikaya bu vatanı, bayrağını, ülkesini seven, İstiklal Marşı’mızı defalarca okutan, bayrağımızı dalgalandıran bir sporcumuzdur. Hamza’dan rahatsız oluyorsanız, vatan sevginizden şüphe etmeniz lazım” dedi. Tamer Dağlı’nın bu şok sözlerine tepkiler yükselirken ilk cevap İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’dan geldi. Türkkan ”Hadi lan… Senin terazin bizim vatan sevgimizi tartmaz. Sen önce aynaya bak, terbiyesiz adam. Git terazini tamir et” diye bağırdı.

AKP'den Hamza Yerlika'nın Vakıfbank'a atanmasını eleştirenlere vatan sevgisi üzerinden şok sözler!

Muharrem ince Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank’a atanmasına ilişkin mizahi bir yaklaşımla eleştirdi. İnce Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

‘’Dış mihrakları, Londra merkezli karanlık operasyonları, faiz lobilerini kündeye getirmek için Vakıfbank Yönetim Kurulu üyeliğine Bakan Yardımcısı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı güreşçi Hamza Yerlikaya atanmış. Hayırlı olsun. Artık dış mihraklar ekonomimize saldırmaya cesaret edemez’’ dedi.

Yerlikaya’nın atanmasına ilişkin verilen bazı tepkiler şöyle;

TUNCAY ÖZKAN;

‘’Aynı anda hem Cumhurbaşkanı Başdanışmanı hem de Gençlik ve Spor Bakanlığı yardımcılığı yapan Spor Bölümü mezunu Hamza Yerlikaya şimdi de Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi oldu. Millet işsizlikten ve açlıktan kendini yakmış umurlarında mı? Yandaş kazansın yeter!’’

İSMAİL SAYMAZ;

Ekonomide, doları kündeye getirecek atama: Eski güreşçi Hamza Yerlikaya, Vakıfbank yönetim kurulu üyesi olarak atandı.

CEM TOKER;

Damat bakan Albayrak ülke ekonomisi ile ilgili banka yönetimlerini topladığında, Beden Eğitimi mezunu, eski TCDD çalışanı, bir güreşçi ile fikir alışverişinde bulunacak… Bu toplantıyı izlemek isterdim!!!

YAVUZ AĞIRALİOĞLU;

Hamza Yerlikaya’nın Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığına atanması ne kadar doğru bir karar ise Vakıfbank Yönetim Kurulu’na atanması da o kadar yanlış bir karardır. Kendi şirketlerinizin ekonomisini güreşçi ve iletişimci birisine teslim eder misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir