Gündem

O ilimizde ilk vaka 12 Haziran'da görülmüştü! Hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor!

Manisa Kula’da ilk vaka 12 Haziran tarihinde görülmüştü. Vaka sayılarının hızlı bir şekilde artmaya başlaması bölge halkını tedirgin etti. Kaymakam Kemal Duru, bugün halkın yanına giderek maske denetimi yaptı. Duru, salgının etkisinin hafifletilmesi için maske kullanımının önemine değindi.

CEZA KESMEK ZORUNDAYIZ

Israrla maske takmamaya devam eden ve sosyal mesafe kuralarına uymamaya devam eden vatandaşlara ceza kesileceğini belirten Duru, açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“Israrla maske kullanmayan, sosyal mesafeye dikkat etmeyen vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nda aldığımız karar doğrultusunda ceza kesmek zorundayız. Bugün yaptığımız denetimde de maske kullanmayan vatandaşlarımıza gereken cezai işlem uygulandı. Biz cezaları keyfi yazmıyoruz. Ceza yazmak içimizden gelmiyor ama maalesef kurallara uymayanlar cezayla ıslah olacaksa, bu şekilde davranmak zorundayız. Çünkü aynı gemideyiz. Bir kişiye bulaştığı zaman, kaç kişiye bulaştırdığını Kula’mızda örnek olarak gördük maalesef. Arkadaşlarımız yoğun denetimlerine devam edecek. Ama Kulalı hemşerilerime benim naçizane önerim, cezadan değil kendi sağlığımızı, Kula’mızın sağlığını ve tüm toplumun sağlığını korumak için kurallara uyalım”

O ilimizde ilk vaka 12 Haziran'da görülmüştü! Hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor!

VAKA SAYISI 10 GÜNDE ARTTI

İlk vakanın 12 Haziran tarihinde görüldüğü Kula’da 10 günde vaka sayısı 12 arttı. Kaymakam Duru, testi pozitif çıkan vatandaşların karantina altına alındığını belirtti. Salgına ilişkin yoğun çalışmalar yapıldığını belirten Duru, “Kamuoyunda konuşulduğu gibi 50’li 100’lü sayılar yok Kula’da. O sayılara ulaşmamak için yoğun çaba sarf ediyoruz” dedi.

O ilimizde ilk vaka 12 Haziran'da görülmüştü! Hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir