Eğitim

Öğrenciler dikkat! Yarın başlıyor, 28 Ağustos'a kadar devam edecek!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın TRT EBA TV kanalı üzerinden yayınlanacak. 29 Haziran tarihinde başlayacak olan eğitim programı 29 Ağustos tarihinde sona erecek. Yarın Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un velilere seslendiği konuşma sonrasında program başlayacak. Yaz Okulu programı için ana temalar “Genç İşi İçerikler”, “Çocuk Dostu Eğitim Yayınları”, “Çift Kanatlı Eğitim” ve “Yeni Nesil Öğrenme ve Etkileşimli Sunumlar” olarak belirlendi.

İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Yaz okulunda verilecek olan eğimlerden biri de İngilizce olacak. Çeşitli kurguları ve dersleri ile öğrencilerin okuldan uzak kaldıkları dönemde etkili olan program, öğrencilerin zayıf alanlarını da geliştirmelerine yardımcı olacak. Avrupa Dil Yeterlilikleri Çerçevesi’ne uygun olarak A1, A2 ve B1 B2 düzeylerine uygun olarak hazırlanan programlar ile öğrenciler, konuşma, anlama hikaye anlatımı, yazma gibi çeşitli becerilerini de geliştirebilecek.

OKUMA VE YAZMA ÖĞRENCİMİ İÇİN ÖZEL KUŞAK

Verilecek olan eğitimde aynı zamanda “Okuyorum ve Yazıyorum” kuşağı da olacak. Uzakta kalan öğrencilerin eğitimlerini tamamlayamadıkları zaman için telafi eğitimi niteliğinde olacak. Aile İçi İletişim, Aile Sağlığı, Çocuk Gelişimi ve Ergenlik Dönemi gibi çeşitli konularda da verilecek olan eğitimlerle de anne ve babalara destek olunacak.

Öğrenciler dikkat! Yarın başlıyor, 28 Ağustos'a kadar devam edecek!

YİNE SİZLERLE BİRLİKTE OLACAĞIZ

Yaz Okulu için yayımlanan tanıtım videosunda konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şu açıklamayı kaydetti:

“TRT EBA TV’nin değerli izleyicileri, yaklaşık üç aydır evlerimizdeyiz. Yeni yeni sokağa çıkmaya, hayata karışmaya başladık. Elbette tedbirlerimizi elden bırakmadan, virüsün halen aramızda olduğunu aklımızdan çıkarmadan yeni normale uyum sağlamaya çalışıyoruz. Pek çoğumuz için zorlayıcı ve bunaltıcı bir dönem olsa da bir öğretmen olarak geçirdiğimiz sürecin zor olduğu kadar müthiş öğretici olduğunu söyleyebilirim. Örneğin bizler, Millî Eğitim Bakanlığı olarak dünyanın örnek gösterdiği bir hızda uzaktan eğitim araçlarımızı ve içeriklerimizi oluşturarak siz değerli izleyicilerimizin karşısına çıktık. Ve izleyicilerimizden gelen, EBA TV yayınlarının devam etmesi isteği üzerine yaz okulu yayınlarımızla yine sizlerle birlikte olacağız. Yaz okulu; öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için keyifli ve öğretici içerikler sunuyor. Okullarımızda oluşturduğumuz Tasarım Beceri Atölyelerini yaz kuşaklarımızda ekrana taşıyoruz; bilim, teknoloji, sanat, kültür, spor ve yaşam becerileri gibi farklı alanlarda zengin programlarımızı takip edebilirsiniz. Ayrıca ailelerimiz için hazırladığımız ‘Bizden’ aile kuşağı da özel konu ve konuklarıyla sizlerle olacak. EBA TV kanallarında öğretmenlerimiz için hazırladığımız ‘Öğretmenler Odası’ programını da bilhassa öğretmen meslektaşlarımın seyretmesini öneririm”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir