Gündem

Valilik açıkladı! O ilimizde düğünlere süre kısıtlaması getirildi!

Ardahan Valiliği, yapmış olduğu açıklamasında düğünlere süre kısıtlamasının getirildiği belirtildi. Yapılan açıklamada kararın İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alındığı ifade edilerek, düğün gibi toplu etkinliklerde vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymayarak, riskin daha da büyüdüğü belirtildi.

SÜRE KISITLAMASI

Yapılan açıklamada Ardahan’da yapılan düğünlere süre kısıtlaması getirildi. Düğünler aynı gün içerisinde 10.00 ila 23.00 arasında yapılacak ve diğer bütün etkinlikler aynı gün içerisinde tamamlanacak. Düğün sadece tek bir günle sınırlı olacak. Bu saatlerin dışındaki kutlamalar yapılmayacak. Açıklamanın sonunda kurallara uymayanlar hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 195. maddesi gereğince adli işlem başlatılacağı ifade edildi.

Valilik açıkladı! O ilimizde düğünlere süre kısıtlaması getirildi!

AÇIKLAMA METNİ

Ardahan Valiliği’nin süre kısıtlamasıyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeler kaydedildi:

“Kontrolsüz kalabalıkların oluşmasına neden olan, fiziki mesafe kurallarına aykırılık teşkil eden düğünlerle ilgili getirilen saat sınırlaması 10.00 ila 23.00 arası olacak ve aynı günde düğün ve bununla ilgili diğer etkinlikler bitecek. Düğün tek günle sınırlı olacak. Bu saatler dışındaki kutlamalara müsaade edilmeyecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir