Gündem

Ayasofya'da ne zaman namaz kılınacağı belli oldu!

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre artık Ayasofya resmi olarak ibadete açıldı. Kararla ilgili açıklama yapan Şentop, önümüzdeki hafta Cuma’ya kadar namaz kılma konusunda adım atılacağını duyurdu.

YÖNETİMİ DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’NA VERİLDİ

Danıştay’ın vermiş olduğu karar sonrasında Ayasofya’nın cami olarak yönetiminin Diyanet İşleri Başkanlığı’na verildiğini söyleyen Şentop, şu açıklamayı kaydetti:

“Cumhurbaşkanımızın yayınlamış olduğu kararname ile uygulamaya dair bir işlem bu. Bununla da bütün camilerin yönetiminde olduğu gibi Ayasofya’nın cami olarak yönetimi de Diyanet İşleri Başkanlığı’na verilmiş oluyor”

CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kararname için teşekkür eden Şentop, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Zincirler Kırılsın Ayasofya Açılsın” bizim gençliğimizin en önemli sloganlarından biriydi. O dönemlerin gençlik liderlerinden sayın Cumhurbaşkanımız o yıllarda da büyük gayret gerçekleştiren biriydi. Onun Cumhurbaşkanlığı’nda Ayasofya kararı anlamlı. Danıştay 10’uncu dairesinin başkan ve üyelerini tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanımıza kararname için teşekkür ediyorum”

NE ZAMAN NAMAZ KILINACAK?

“En kısa zamanda. Muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde olabilir. En geç önümüzdeki hafta cumaya kadar bu konuda adım atılır. Hep beraber, siz de gelirsiniz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir