Ekonomi

Memurlara ikramiye ve emeklilere her ay 581 lira net kira yardımı!

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş meclise, memur ve emeklileri yakından ilgilendirecek bir kanun teklifi verdi. Yapılan teklifte, emeklilerin aldığı bayram ikramiye tutarlarının 1000 TL’den 1500 Liraya çıkarılması istenirken, bu ikramiyenin memurlara da verilmesi istendi.

EMEKLİLERE EV KİRASI YARDIMI

Evi olmayan emekli vatandaşların ekonomi sıkıntılarından söz eden Fahrettin Yokuş verdiği teklifte, evi olmayan ve kirada oturan emeklilere, her ay 581 lira net kira yardımı yapılmasını istendi.

Memurlara ikramiye ve emeklilere her ay 581 lira net kira yardımı!

ASGARİ ÜCRETİN DÖRTE BİRİ KADAR KİRA YARDIMI

Emekliye kira yardımı ile ilgili yasa teklifinde, üzerlerine tapulu gayrimenkulü bulunmayan tüm emeklilere ve bundan sonra emekli olacaklara, asgari ücretin dörtte biri oranında her ay kira yardımı yapılması isteniyor. Asgari ücret arttıkça bu miktar da güncellenecek.

Yokuş’un yasa teklifi, bu yardımın hayatını kaybe­den ve emeklinin maaşını almaya hak kazanan varis­lerine de aynı şartlar altında ödenmesini öngörüyor. Teklifin gerekçesin­de, “Zor şartlar altında geçinmeye çalışan emeklilerimize sosyal devlet ilkesi gereği, bir nebze de olsa katkıda bulunulmalıdır” denildi.

Memurlara ikramiye ve emeklilere her ay 581 lira net kira yardımı!

İKRAMİYE 1500 TL OLSUN

Yokuş hazırladığı ve TBMM’ye sunduğu bir başka kanun teklifi ile de dini bay­ramlarda emeklilere ödenen bin liralık ikramiyenin, 1500 liraya yükseltilmesini ve bu ikramiyenin çalışan memur­lara da verilmesini istedi. Teklifin gerekçesinde “Enflas­yon karşısında eriyen bayram ikramiyeleri 1500 liraya yük­seltilmeli, bu miktar her yıl tüketici fiyat endeksi doğrul­tusunda artırılmalı” denildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir