Ekonomi

Elektriğe Yüzde 108 Zam!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son iki yılda elektriğe gelen zam oranına dikkatleri çekerek çiftçilerimizin durumunu özetleyen bir açıklamada bulundu. Dışarından gelen ithal ürünlerle çiftçiliği bitirme noktasına geldiğini iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu, şu açıklamalarda bulundu;

Elektriğe Yüzde 108 Zam!

ELEKTRİĞE YÜZDE 108 ZAM

Mardin ve Şanlıurfa’da çiftçilerin durumu pek parlak değil. Son iki yılda tarımsal sulamada kullanılan elektriğin bedeli yüzde 108 arttı. Mardin’de onlarca köyün elektriği kesik. Şanlıurfalıların ve Mardinlilerin bunu düşünmesi lazım. Saray sosyetesi 50 bin dolarlık çanta takarken Şanlıurfalı, Mardinli kardeşlerimin elektriği kesiliyor.

Elektriğe Yüzde 108 Zam!

KENDİLERİNE BAĞIMLI HALE GETİRİYORLAR

Gül üreticisi zarar etmiş. Ne olacak? Dışarıdan gül getirdiler. Bulgaristan’dan gül ithal ederler. Ispartalılara sesleniyorum, yakında gül üretimini de bitirecekler. İnsanı yoksullaştırarak kendilerine bağımlı hale getiriyorlar.

FINDIĞIN TABAN FİYATI 25 LİRA OLSUN

Fındık ülkemiz ve Karadeniz açısından stratejik bir ürün. Dünyada bir numarayız. Ama yıllar yılı fındık üreticisi tekellerin eline bırakılmıştı. Fiskobirlik’i bitirdiler, TMO’yu görevlendirdiler. TMO geçen yıl 14 liradan fındık aldı. Şimdi o fındığı 24 liradan sattı. O zaman bölge halkı itiraz etmeli ve taban fiyatı en az 25 lira olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir