Politika

AKP’den Gelecek Partisine geçişler hızlandı!

Son iki haftadır AKP’de istifalar hızlanmaya başladı. Balıkesir’de istifa eden ilçe başkanlarından sonra bu kez istifa haberleri Mardin’den geldi. AK Partiden istifa eden 14 kişi AKP’den istifa ederek Gelecek Partisine geçti.

Gelecek Partisi Mardin İl Başkanı Emin İlhan, AKP’deki istifaların ileri günlerde daha da artacağını belirtti.

”PARTİDEN KOPUŞLAR ÇOK OLACAK”

İl Başkanı İlhan şöyle dedi; “Partililer bir gereksinim için doğar AK Parti ilk süreçlerinde Güneydoğu’da güzel bir oy aldı. Millet HDP’nin haricinde kendilerini temsil edecek bir parti olarak gördü. Ama son dönemlerde AK Parti MHP’ye dönüştü. Güneydoğu’da MHP siyasetine karşı bir tutum var. AK Parti’nin MHP’yle olan yakınlaşmasından dolayı partilerinden kopuşlar çok olacak.

Ekonomik krizden dolayı vatandaşların birçoğu yeni söylemleri olan siyasi partilere ilgi gösteriyor. Vatandaşlar bu umudu Gelecek Partisi’nde gördüğü için partimize yoğun bir ilgi gösteriyorlar. AK Parti yönetiminde olan birçok kişi şu anda istifa etme aşamasında. Gördüğümüz kadarıyla gerek ilimizde, gerekse bölgede AK Parti’den istifaların daha da fazla olacak” Kaynak: AKP’de çok sayıda istifa: Gelecek Partisi’ne geçtiler’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir