Gündem

Pınar Gültekin'i dövdü, öldürdü, yaktı! Katili kendini böyle savundu! Çileden çıkartan sözler..

Gelen son dakika bilgisine göre Pınar Gültekin’i canice öldüren eski erkek arkadaşı C.M.A, kendini şoke eden sözlerle savundu. Kıskançlık nedeniyle aralarında çıkan tartışma sonucunda elleriyle boğarak öldürdüğünü ve daha sonra ormanlık alanda cesedini çöp varilinde yakıp, üzerine beton döktüğünü itiraf etmişti. Katil C.M.A’nın ilk beyanlarına ulaşıldı.

16 TL’LİK BENZİN ALMIŞ

Jandarma ekipleri yapmış olduğu çalışmalar sonucunda cinayetle ilgili korkunç detayları ortaya çıkarmaya başladı. 5 gündür kayıp olan Gültekin’in bulunması için ilk olarak Akyaka ve Menteşe bölgelerinde arama çalışmalarına başlanmış ve çok sayıda güvenlik kamerası izlenmişti. İzlenen görüntülerin birinde C.M.A’nın benzin istasyonundan 16 TL’lik benzin aldığı tespit edildi.

Pınar Gültekin'i dövdü, öldürdü, yaktı! Katili kendini böyle savundu! Çileden çıkartan sözler..

SÖZLERİNİN TUTARSIZ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Ekiler, kayıp genç kızı bulmak için birçok kişinin ifadesine başvurdu. Ancak gözaltına alınan eski sevgili C.M.A’nın ermiş olduğu ifadelerde tutarsızlık tespit edildi. İzlenen kamera kayıtlarında katilin, Menteşede bulunan benzin istasyonunda bidonla benzin aldığı görüldü. Konuyla ilgili Jandarma Genel Komutanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın üst makamlarından olayla ilgili sunulan notta şu ifadeler yer aldı:

“Yapılan incelemede İl merkezinde bulunan bir petrol istasyonundan 16 TL’lik benzin aldığı tespit edilmiş, yapılan kamera incelemesinde benzini iki adet pet şişede aldığı tespit edilerek, kapsamlı yapılan sorgusu neticesinde ikrarda bulunmak zorunda kalmıştır”

Pınar Gültekin'i dövdü, öldürdü, yaktı! Katili kendini böyle savundu! Çileden çıkartan sözler..

BİR ANLIK ÖFKEYLE ÖLDÜRDÜM

Ekipler bölgede yapmış oldukları çalışma sonucunda sabah saat 05.00 sularında varil içerisinde Gültekin’in cesedine ulaştı. Fail konuyla ilgili kendini şu şekilde savundu:

“Pınar ile ilişkimiz vardı eşine söylerim diye sürekli tehdit ediyordu, para istiyordu. O gün de para istedi verecektim ama sinirlendim tartıştık. Bir anlık öfke ile öldürdüm”

BAKANLIK DAVAYA MÜDAHİL OLACAK

Konuyla ilgili açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konuyla ilgili şu açıklamayı kaydetti:

“Bir canımıza daha kıyıldı. Davaya müdahil olarak katilin en ağır cezayı alması için hukuki sürecin yakın takipçisi olacağız”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir