Ekonomi

Berat Albayrak yine hedef açıkladı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak kendi Twitter hesabı üzerinden yine ekonomi hedeflerini açıkladı. Albayrak geçmiş söylemlerinde ki iddialarını yineleyerek Türkiye ekonomisinin diğer ülkelere göre daha iyi olduğunu iddia etti. Ekonomimizin hangi ülkeden veya ülkelerden daha iyi olduğuna dair isim vermeyen Berat Albayrak, konu ile ilgili olarak şu paylaşımda bulundu;

GÜÇLÜ VE SAĞLAM BİR TÜRKİYE EKONOMİSİ

‘’Halkımızın bilinçli davranışları hane halkının düşük borçluluk oranı ülke ekonomimizi, diğer ülkelerden pozitif yönde ayrıştırıyor. Hedefimiz mevcut kazanımlarla birlikte katma değerli üretim ve ihracat artışını koruyarak güçlü, sağlam bir Türkiye ekonomisi oluşturmak’’ dedi.

Ekonomist yazarlardan İbrahim Kahveci, Berat Albayrak’ın geçmişten buyana onlarca hedef açıkladığını ama tek bir tanesinin bile tutmadığını anımsattı. Geçtiğimiz yılda 2,5 milyon istihdam yaratılacağına dair vaadini hatırlatan Kahveci, ‘’bırakın yeni istihdamı, işsizlik daha da arttı’’ dedi.

HEMDE AŞIRI BORÇLU

Köprünün ucunda ki ışığı Albayrak’ın gördüğünü ama nedense vatandaşın bir türlü o ışığı görmediğini söyleyen İbrahim Kahveci ‘’Bizim hikayemizi kim yazacak?’’ başlıklı yazısında şöyle diyor;

‘’Türkiye artık yaşlanıyor. Kadın başına doğum sayımız 2,10 sınırının bile altına düştü 1,88 oldu.

Vaktimiz yok.

Yaşlı ve fakir bir ülke olacağız. Hem de aşırı borçlu…

Kurumlar ve kuralları çalıştırmayıp, liyakat ve adaleti de bitirince bizi bekleyen tehlike sadece karanlık değil; zifiri karanlıktır.

Türkiye ne zaman bu helvayı yapacak? Ne zaman büyük değişimi ve ekonomik kalkınmayı sağlayacak?

Bunu kim yapacak?

Derdimiz ve hesabımız bugüne değil geleceği kurtaracak Türkiye hikayesine odaklanmalıdır’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir