Gündem

Eski Milletvekili Fikret Uzunhasan hayatını kaybetti!

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay kendi twitter hesabı üzerinden Muğla eski Milletvekili Fikret Uzunhasan’ın vefat haberini duyurdu. Yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

”Muğla siyasetinin saygın ve sevilen ismi, 20. ve 21. Dönem Muğla Milletvekili Fikret Uzunhasan’ın vefatı karşısında çok üzgünüm. Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’nde birlikte görev aldığımız Uzunhasan’a Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi. 

Muğla’da 20 ve 21’inci dönem milletvekilliği yapan Fikret Uzunhasan geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. CHP’den belediye meclis üyesi olan Uzunhasının cenazesi yarın toprağa verilecek.

20 ve 21. Dönem Muğla Milletvekili Fikret Uzunhasan 75 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir tedavi altında olan Uzunhasan’ın vefatı ailesi tarafından sosyal medyadan duyuruldu. DSP’de politika yaptıktan sonra siyasi yaşamına CHP’de sürdüren Uzunhasan, CHP’den Ula Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Uzunhasan, Muğla kamuoyunda sevilen, siyasetin saygın isimlerinden birisiydi. Fikret Uzunhasan yarın düzenlenecek törenin ardından Ula’da toprağa verilecek.

20 ve 21. Dönem Muğla Milletvekili Fikret Uzunhasan için siyasiler taziye mesajı yayımladı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün “Muğla’mıza 2 dönem milletvekili olarak büyük hizmetler veren son olarak Muğla Büyükşehir Belediye meclisimizde birlikte çalıştığımız çok değerli Fikret Uzunhasan’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Değerli yol arkadaşımıza Allah’tan rahmet tüm sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun” 

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan; “20 ve 21. Dönem Muğla Milletvekili olarak görev yapan Fikret Uzunhasan’ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.”

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş “20 – 21. Dönem Muğla Milletvekilimiz, Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi, İnşaat Yüksek Mühendisi Fikret Uzunhasan’ı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyim. Muğla’mıza önemli hizmetlerde bulunmuş, beyefendi kişiliği ile tanıdığımız Sayın Fikret Uzunhasan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dilerim”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir