Gündem

Bakan Selçuk'tan 65 yaş üstü vatandaşlar için açıklama geldi! Bayramda bir hafta..

Bakan Selçuk, önemli bir açıklama yaptı. Salgın döneminde ülkemizde henüz vaka çıkmamışken, bir takım önlemler alındığını ve vaka görüldüğü andan itibaren kuruluşlara kısıtlama getirildiğini hatırlattı.

1 HAFTA İZİN

65 yaş üstü vatandaşları ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Bakan Selçuk, yapmış olduğu açıklamasında 1 hafta boyunca bayramda, yaşlı ve engelli vatandaşların ailelerin yanına gidebileceklerini belirterek, şu ifadeyi kaydetti:

“Önümüzdeki Kurban Bayramı’nda da yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın bayramlaşma kutlamasından mahrum kalmasını istemedik. Bu bayram yaşlı ve engelli vatandaşlarımız ailelerinin yanına 1 hafta izinli gidebilecekler. Büyüklerimizden ve yakınlarından ricam, sosyal mesafe kurallarına uyarak bu bayramı geçirmemiz yönünde”

Bakan Selçuk'tan 65 yaş üstü vatandaşlar için açıklama geldi! Bayramda bir hafta..

İZOLASYON KURALLARI

Bakan Selçuk, izin kullanarak, ailelerin yanına gidecekleri vatandaşların izin dönüşlerinde sadece vardiya değişim günlerinde yapılabileceğini ifade etti. Aynı zamanda kuruluşa giren vatandaşlara koronavirüs testi yapılacağı ifade edilerek, negatif test sonrasında en az yedi gün boyunca izolasyon kurallarına uyulacağını şu şekilde ifade etti:

“Negatif test sonrasında en az yedi gün süresince kuruluşlarımızda sosyal izolasyon kurallarına riayet edecekler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir